GastronomiaHandelPolska

Prezes Dino Polska rezygnuje z funkcji

Szymon Piduch, w porozumieniu z zarządem i radą nadzorczą, złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Dino Polska oraz z członkostwa w zarządzie z dniem najbliższego ZWZ. Rezygnacja związana jest z planowanym przejściem Piducha do rady nadzorczej spółki.

Tomasz Biernacki, przewodniczący Rady Nadzorczej i główny akcjonariusz Dino Polska złożył Szymonowi Piduchowi propozycji objęcia roli członka Rady Nadzorczej Dino Polska. Intencją jest wykorzystanie dużego doświadczenia Szymona Piducha do wspierania kluczowych projektów Dino Polska z poziomu Rady Nadzorczej.  W związku z tym zwolnienie go z bieżących obowiązków związanych z codziennym zarządzaniem spółką.

Dodano, że w związku z wyrażeniem zgody przez Szymona Piducha, Tomasz Biernacki złoży wniosek do najbliższego ZWZ o jego wybór na członka RN Dino Polska.

Szymon Piduch jest związany z Dino Polska od 2002 roku. Od 2010 roku pełnił funkcję prezesa zarządu spółki.

Spółka nie poinformowała, kto zastąpi Szymona Piducha na stanowisku prezesa Dino Polska.

Dino na koniec pierwszego kwartału 2020 roku miało 1257 sklepów. Wzrost liczby placówek o 39 był odrobinę wyższy niż w analogicznym okresie przed rokiem, gdy udało się uruchomić 33 sklepy.

Na koniec marca br. Dino dysponowało we wszystkich swoich sklepach łączną powierzchnią sprzedaży rzędu 487,1 tysiąca mkw.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Dino otworzyło 243 markety, co było nowym rekordem sieci. W roku bieżącym detalista zamierza przeznaczyć na inwestycje aż 950 milionów złotych. Z czego znaczna część to planowane wydatki na ekspansję sieci. Liczba otwarć placówek w 2020 roku ma się utrzymać na poziomie podobnym do wyniku z minionego roku.

Na koniec 2019 roku Dino miało przychody ze sprzedaży rzędu około 7,65 miliarda złotych. Wzrosły one niemal o jedną trzecią w porównaniu z rokiem 2018, gdy wynosiły około 5,84 miliarda złotych.

Źródło: WH.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close