GospodarkaPaństwoŚwiatTurystykaZdrowie i medycyna

Włochy: Turystyka straci 120 miliardów euro tylko w tym roku

120 miliardów euro – tyle według włoskiej Izby Handlu i Usług mogą wynieść tegoroczne straty krajowej branży turystycznej z powodu pandemii koronawirusa. Izba twierdzi, że tylko 20 procent Włochów będzie mogło pojechać na wakacje do hoteli i pensjonatów.

Odpowiedzialny za turystykę w krajowej Izbie Handlu i Usług Alberto Corti w środę w senackiej komisji do spraw przemysłu, że cały sezon turystyczny w tym roku minie pod znakiem strat.

Będzie kłopot z zapełnieniem pokojów hotelowych” – dodał.

Jak zaznaczył Corti, na wakacje w hotelach i innych strukturach z miejscami noclegowymi będzie mogła pojechać jedna piąta Włochów. Wyjadą też ci, którzy mają domy wakacyjne – podkreślił.

Corti przedstawił prognozy wskazujące, że obroty włoskiej branży turystycznej szacowane łącznie na 200 miliardów euro rocznie mogą być niższe o 60 procent.

“A to znaczy ponad 120 miliardów euro strat, a także brak zatrudnienia dla 500 tysięcy pracowników sezonowych latem oraz ponad milion zagrożonych miejsc pracy” – dodał.

Według zaprezentowanych danych od marca do maja w hotelach i innych domach noclegowych oczekiwano 30 mln włoskich i zagranicznych turystów.

Ponadto, jak wynika z zaprezentowanego raportu Izby Handlu i Usług, od marca do końca roku do Italii miało przyjechać 58 milionów turystów z zagranicy. “Przyjedzie ich mniej niż 20 procent, w każdym razie już po lecie” – oświadczył Corti.

Rząd Giuseppe Contego zapowiedział wcześniej 2 miliardy euro pomocy dla branży turystycznej. Każda rodzina z niskim dochodem, która pojedzie na urlop w kraju otrzyma bon w wysokości 500 euro.

Źródło: bankier.pl
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close