Kultura i sztukaPaństwoPolitykaPolska

Rządowe wsparcie dla artystów: Steczkowska zgarnie 90 tysięcy zł za płatny koncert on-line

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci

W ramach programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków MKIDN, aż 60 milionów złotych trafi do beneficjentów w całym kraju. Środki zostaną przekazane na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty dotowanych działań dostępne będą za darmo w Internecie.

Jak czytamy na stronie instytucji: ,,celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci.”

Do o programu zgłoszono 5 948 wniosków, z których wybrano 1 182 zwycięskie projekty. Wśród zwycięskich projektów znalazła się również Justyna Steczkowska i jej koncert on-line, na który przeznaczone zostanie 90 tysięcy złotych. O wsparciu dla Steczkowskiej poinformował w piątek na Facebooku Jan Śpiewak.

90 koła dla Steczkowskiej za koncert online 😱 a mówią, ze @MKiDN_GOV_PL nie wspiera artystów w tym ciężkich dla nich czasie.

Opublikowany przez Jana Śpiewaka Piątek, 15 maja 2020

I faktycznie, Justyna Steczkowska organizuje koncert online. Odbędzie się on 6 czerwca o godzinie 20:00. Najciekawsze jest jednak to, że wydarzenie dofinansowane przez rząd kwotą 90 tysięcy złotych… będzie płatne.

Bilety normalne na “Koncert Online na Dachu” można nabyć w kwocie 39 złotych. Z kolei bilety VIP kosztują już 99 złotych.

Również nie wiemy jak płatny koncert on-line ma się do zapisu ,,wszystkie efekty dotowanych działań dostępne będą za darmo w Internecie”. Najwidoczniej kultura kosztuje podwójnie. 

Fot. Screen biletyna.pl

Źródło: NCK, Facebook, Biletyna

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close