GospodarkaKultura i sztukaMediaPolskaŚwiat

CD Projekt droższy niż Ubisoft. Spółka znów liderem GPW.

CD Projekt znowu bije rekordy

Kryzys spowodowany przez epidemię koronawirusa najwidoczniej sprzyja spółce CD Projekt. Twórcy Wiedźmina mają kolejne powody do radości. Ich spółka ponownie została liderem na polskiej giełdzie, z wyceną na poziomie 37,9 miliardów złotych. Akcje spółki zyskują dynamicznie już od kilku tygodni. Na początku kwietnia spółka uzyskała najwyższą kapitalizację na GPW, pokonując dotychczasowych liderów – PKN Orlen oraz PKO BP.

Kilka dni temu polska spółka była droższa niż Ubisoft. Kapitalizacja CD Projekt w środę po zamknięciu giełdy wskazywała, że pod względem wartości polska spółka była droższa niż francuski koncern, który jest największym w Europie producentem gier wideo. Jedna akcja CD Projektu kosztowała 395 złotych, podczas gdy rano za jeden walor płacono 381 złotych. Kapitalizacja CD Projektu w środę po południu osiągnęła kwotę 37,97 miliardów złotych.

Jak ocenia dla Wirtualnemedia.pl Konrad Księżopolski, analityk Haitong Bank:

Tajemnica sukcesu CD Projektu tkwi w jakości gier i świetnym zarządzaniu. Od długiego czasu wycena firmy zyskuje na bazie rosnących oczekiwań związanych z premierą gry Cyberpunk 2077.

Ogromne oczekiwania wobec Cyberpunk 2077

Cuberpunk 2077 to pierwsza duża gra CD Projekt po serii Wiedźmin. Trzecia część przygód Geralta ukazała się w maju 2015 roku i stała się hitem na skalę globalną, zapewniając spółce rekordowe wpływy i zysk. Późniejsze dwa dodatki do Wiedźmina 3 również przyniosły spółce ogromne wpływy.

W 2015 roku firma zanotowała 798 milionów złotych wpływów sprzedażowych i 342,4 milionów złotych zysku netto, a w 2016 roku – 583,9 milionów złotych wpływów i 250,5 milionów złotych zysku netto. Zeszłoroczna premiera serialu Wiedźmin na Netfliksie sprawiła, że gra przeżyła drugą młodość. Dane NPD wskazują, że sprzedaż trzeciej części przygód pogromcy potworów w grudniu 2019 roku wzrosła o 554% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Korporacja wykupująca państwo? To nie fabuła Cyberpunk 2077. CD Projekt chce kupić obligacje Polski

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close