GospodarkaHandelMediaPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Kina otwarte od czerwca?

Bardzo mocno rozważa się wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca, ale o konkretnej dacie poinformują premier i minister zdrowia – poinformowała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Semeniuk w poniedziałek w radiowej Jedynce była pytana między innymi o to, czy będzie można liczyć na to, iż od 1 czerwca otwarte zostaną kina.

Bardzo mocno rozważa się wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca – poinformowała wiceminister.

Zastrzegła jednak, że o konkretnej dacie poinformują premier oraz minister zdrowia.

Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju – dodała.

Wiceszefowa MR przypomniała, że od kilkunastu tygodni w resorcie za pomocą wideokonferencji trwają konsultacje z różnymi branżami na temat powrotu ich działalności w dobie koronawirusa. Celem resortu – dodała – jest to, by przygotować je do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy – poinformowała. “Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować” – wskazała.W niedawnej rozmowie Semeniuk zapowiadała, że w tym tygodniu rozmowy będą prowadzone także z przedstawicielami branż działających na tak zwanych wyspach usługowych w centrach handlowych.

W ramach otwarcia centrów handlowych rozpoczęły już działalność tak zwane wyspy, ale wyłącznie handlowe.

Źródło: bankier.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close