HandelPaństwoPolskaŚwiatWarszawaZdrowie i medycyna

Znana marka odzieżowa zamyka wszystkie sklepy w Polsce

Francuska marka Camaieu zamyka swoje sklepy w Polsce. Sieć, która sprzedawała ubrania dla kobiet, zakończy działalność w naszym kraju z końcem czerwca. Pandemia koronawirusa pogłębiła jeszcze wcześniejsze problemy finansowe spółki.

Camaieu o swojej decyzji poinformowało na stronie internetowej. Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce – napisano w komunikacie, zapowiadając jednocześnie wyprzedaż całego towaru.

Firma zlikwidowała już polski sklep internetowy, a kolejne z 25 placówek stacjonarnych zlokalizowanych w centrach handlowych w całej Polsce będą sukcesywnie zamykane. Ostatnie mają zakończyć działalność pod koniec czerwca.

Jak usłyszeliśmy w biurze obsługi klienta, na tę decyzję wpłynęła pandemia koronawirusa. Z tego powodu przez ponad półtora miesiąca sklepy stacjonarne z odzieżą w galeriach handlowych pozostawały zamknięte.

Faktem jest jednak, że istniejące od 1984 roku Camaieu miało kłopoty już wcześniej. Powołany jesienią 2019 roku nowy zarząd spółki pracował plan transformacji, który obejmował skupienie się na na Francji i krajach francuskojęzycznych oraz zamknięcie 125 sklepów poza nimi.

Przez pandemię koronawirusa Camaieu popadło w jeszcze większe kłopoty i firma znalazła się we Francji pod zarządem komisarycznym. Francuski rząd szuka nabywcy dla spółki, ale uratować ją przed całkowitym zniknięciem z rynku.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close