PaństwoPolskaTransportWarszawaZdrowie i medycyna

Ważne zmiany w PKP Intercity

Od poniedziałku, 1 czerwca dostępne będą wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Od 4 czerwca przewoźnik wprowadza też obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

Jak przypomina PKP Intercity, od 1 czerwca – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów wszystkie miejsca w komunikacji publicznej siedzące muszą być  i zmiany te dotyczą także wszystkich pociągów PKP Intercity. Dotąd spółka sprzedawała bilety na co drugie miejsce.

W związku z nadal obowiązującym limitem, od 1 czerwca pociągami PKP Intercity będzie mogło podróżować tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących w składzie. Dlatego też spółka wprowadza od czwartku, 4 czerwca obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów: Twoich Liniach Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) oraz – tak jak dotąd – w Express InterCity Premium (EIP).

W związku z tym od 4 czerwca bilety jednorazowe będą wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Z kolei od osób podróżujących z biletem okresowym będzie wymagane posiadanie także rezerwacji miejsca na konkretne połączenie – podało PKP Intercity.

Rezerwacja miejsca do biletów okresowych będzie kosztować 1 zł. Będzie je można kupić w kasach biletowych, a także poprzez stronę internetową intercity.pl. Również od 4 czerwca spółka wprowadza możliwość dokupienia przez stronę internetową rezerwacji miejsca także do biletów kupionych w innych kanałach sprzedaży.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close