GospodarkaPaństwoŚwiatZdrowie i medycyna

USA: Szpital wystawił pacjentowi rachunek za leczenie koronawirusa – 840 TYSIĘCY DOLARÓW!

Leczenie koronawirusa w USA jest bardzo kosztowne

Opieka szpitalna w USA bywa bardzo droga. Przekonał się o tym Robert Dennis, nauczyciel w jednej ze szkół średnich w Kolorado. Mężczyzna zachorował na koronawirusa, a sytuacja była na tyle poważna, że chory wymagał hospitalizacji. Dennis trafił do szpitala Sky Ridge w Denver, gdzie przez dwa tygodnie był podłączony do respiratora.

Na szczęście mężczyźnie udało się przejść najgorszą fazę choroby. Dennis został więc wypuszczony do domu, gdzie jeszcze przez jakiś czas będzie przebywać w kwarantannie. Szpital nie zapomniał jednak o swoim pacjencie i wysłał mu rachunek za dwa tygodnie leczenia. Koszt terapii został oszacowany na ponad… 840 tysięcy dolarów. Suzanne, żona Roberta, w rozmowie dla stacji Denver7 nie ukrywa szoku:

Gdy widzi się taką liczbę, człowiek po prostu traci oddech. Same lekarstwa kosztowały według szpitala ćwierć miliona dolarów.

Co jednak najważniejsze, rachunek dotyczy wyłącznie pobytu nauczyciela w Sky Ridge Medical Center. Do sumy należy doliczyć jeszcze koszty wizyty Dennisa w centrum zdrowotnym w Denver, gdzie spędził kolejne trzy tygodnie. Również jego żona zmagała się z koronawirusem i korzystała z opieki medycznej. Ona również dostanie rachunek. Małżeństwo oszacowało koszty swojego leczenia na sumę ponad 1,5 miliona dolarów.

Teoretycznie małżeństwo nie musi się martwić o pokrycie kosztów, ponieważ para miała ubezpieczenie zdrowotne. Suzanne Dennis obawia się jednak, że może ono nie pokryć wspólnych kosztów leczenia. Jak komentuje Suzanne:

Pewnie usiadłabym i płakała, gdybyśmy nie mieli całkiem dobrego pakietu ubezpieczeniowego. Jeśli ktoś nie ma tego komfortu, że na jego koncie znajdują się pieniądze, to nie wiem, czy może czuć się dobrze.

Co prawda wiceprezydent Mike Pence, zadeklarował w marcu, że wszystkie duże firmy ubezpieczeniowe w USA dołączyły do państwowego programu zniesienia dodatkowych opłat za leczenie koronawirusa. W praktyce jednak niektóre z nich doliczają dodatkowe koszta nieprzewidzianych wydatków czy terapii. W przypadku Roberta Dennisa nie jest jasne, czy pokryte zostaną koszta rehabilitacji.

Źródło: O2

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close