PolskaTransportTurystykaZdrowie i medycyna

Ryanair chce wznowić loty z Polski

Ryanair planuje przywrócić rejsy tanie loty międzynarodowe z Polski z początkiem lipca. Zdaniem szefa Ryanair Sun w Polsce, główny problem to brak ogłoszonej daty ponownego otwarcia granic Polski i zniesienia restrykcji w międzynarodowym ruchu powietrznym.

Ryanair planuje z początkiem lipca przywrócić loty międzynarodowe. Sprzedaż już ruszyła. – Początkowo planujemy około 40 proce oferowania przewidzianego na sezon letni przed COVID-19. Z początkiem sierpnia spodziewamy się drugiego etapu, w którym będziemy chcieli agresywnie wejść na poziom 60 procent oferowania – dodaje szef Ryanair Sun (Buzz).

Oferowanie to łączna liczba miejsc dostępnych w samolotach na wszystkich rejsach przewoźnika oferowanych do sprzedaży.

Jest grupa ludzi, którzy tylko czekają na ponowne otwarcie granic. Kolejna poczeka tydzień lub dwa i zobaczy, jak zmienia się sytuacja. To jest bardzo duża grupa ludzi. Uważam, że w tym roku znaczna część sprzedaży biletów i wycieczek będzie miała charakter last minute – ocenia Michał Kaczmarzyk, szef Ryanair Sun w Polsce

Nie oznacza to jednak, że w samolotach pojawi się od 40 do 60 procent pasażerów.
Zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie wysokich współczynników zapełnienia (ang. load factor) będzie trudne. Również obserwujemy, że linie lotnicze będą agresywnie konkurować cenami – zauważa Kaczmarzyk. Bo jego zdaniem, linie lotnicze w najbliższej przyszłości i tak będą latać poniżej rentowności.

Nawet bilet tanich linii za 500 czy 1000 złotych tego nie zmieni, bo jako branża jesteśmy pod wodą. Konkurencja ceną utrzyma się przez cały sezon. Niewykluczone, że w drugiej połowie sierpnia i we wrześniu samoloty wypełnią się bardziej. Nie osiągniemy tego, nie wykreujemy ruchu, jeśli nie pokażemy naszym klientom, że wróciliśmy do latania – podkreślił Kaczmarzyk.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close