GastronomiaGospodarkaHandelMarketingPolitykaPolska

Janusz Palikot będzie destylować… wódkę kraftową “Palikot”

Ambitne plany Janusza Palikota

Janusz Palikot, biznesmen i były polityk odkupił Browar Tenczynek od Marka Jakubiaka w 2018. By zainwestować w rozwój browaru, uruchomił na początku listopada zbiórkę crowdfundingową na kwotę ponad 4 milionów złotych. Plany Palikota były ambitne i obejmowały budowę wieży destylacyjnej oraz rozpoczęcie produkcji trunków już w 2021 roku.

Palikotowi udało się zebrać zakładaną kwotę oraz pozyskać ponad 1,3 tysiąca akcjonariuszy. Zyskując ponad 4 miliony złotych w tylko 36 dni, Palikot pobił rekord w historii crowdfundingu udziałowego w Polsce.

Później Palikot ogłosił, że planuje zainwestować w domy w pobliżu wykupionego browaru. Budynki będzie można wynająć, a z kranów popłynie… piwo. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Sam wynajem będzie możliwy dopiero za dwa lata. Koszt inwestycji to około 1,6 miliona złotych, a środki mają pochodzić ze środków własnych Browaru Tenczynek.

Wódka “Palikot”

To jednak nie koniec pomysłów byłego polityka. Palikot ogłosił właśnie, że planuje otwarcie 10 destylarni w całej Polsce. Według zapowiedzi pierwsze cztery mają powstać jeszcze w tym roku. Każdy lokal ma wytwarzać inny rodzaj jakościowego destylatu w limitowanych ilościach do 800 butelek miesięcznie.

Jak podaje Portal Spożywczy, wśród wyselekcjonowanych alkoholi znajdą się „perełki” z importu oraz piwo kraftowe z kegów. Lokale będą koncentrowały się na specjalnych edycjach i premierach, a także lokalnych kooperacjach. W ofercie znajdować się będą również piwa z Browaru Tenczynek. W rozmowie z portalem, Palikot przyznał też, że zamierza destylować wódkę:

Najważniejszym destylatem Alkotek będzie wódka kraftowa “Palikot”. Jednak 10 alembików do destylacji umożliwi nam produkowanie tyluż różnych alkoholi w jednym czasie. Dzięki temu będziemy szybko reagować na trendy rynkowe, które wskazują na wzrost zainteresowania rzemieślniczych produkcji wódki, ginów, whisky czy rumów.

Oprócz alkoholi, w lokalach pojawią się także dania inspirowane między innymi książką „Piwo i dobre jedzenie” Janusza Palikota. Co więcej, utworzona zostanie specjalna aplikacja mobilna, która umożliwi klientom rezerwację stolika oraz wybór alkoholu i jedzenia jeszcze przed wyjściem z domu.

Do udziału w tworzeniu sieci Alkotek Janusz Palikot zaprasza społeczność inwestorów przez kampanię Alembik Polska SA. Emisję akcji wspiera kampania crowdfundingowa o wartości do 4,185 mln zł, promowana na platformie Crowdway.pl.

Inwestorzy oprócz akcji spółki i prawa do dywidendy, otrzymają też benefity crowdfundingowe, w tym zniżki i zaproszenia na noce premier w Alkotekach, zamówienia urodzinowe za kwotę do 2 000 zł w prezencie czy instalacja prywatnego tapu w domu inwestora. Alembik Polska to już trzecie przedsięwzięcie Janusza Palikota, które zamierza zrealizować wspólnie z crowdinwestorami. Minimalna wartość inwestycji to 270 zł.

Janusz Palikot postawi domy, w których z kranu popłynie piwo

Źródło: PortalSpożywczy

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close