GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaTurystyka

Andrzej Duda zapowiedział nowe 500+ na wakacje

Prezydent Andrzej Duda obiecał bon turystyczny na dzieci

Podczas wiecu wyborczego w Stalowej Woli, prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że polskie rodziny otrzymają bon turystyczny na wzór programu 500+.

To będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane.

Prezydent przekonywał, że bony poprawią zarówno sytuację polskich rodzin, ale także stan polskiej branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Bon turystyczny w wysokości 500 złotych będzie wypłacany na każde dziecko i będzie można go wykorzystać jeszcze w tym sezonie turystycznym

Zmiana narracji

Pomysł bonów turystycznych zapowiedziała już w kwietniu wicepremier Jadwiga Emilewicz. Wtedy jednak bony miały mieć wartość 1 000 złotych i nie być uzależnione od ilości dzieci, a być skierowane do osób pracujących na etacie. Vouchery miały otrzymać osoby pracujące na etacie i zarabiające nie więcej niż 5 200 złotych brutto. 90% wartości bonu miało być finansowane z państwowych środków, a 10% przez pracodawcę. Ministerstwo Rozwoju wyliczyło, że program kosztowałby w tym roku 7 miliardów złotych.

Skąd taka zmiana narracji? Biorąc pod uwagę wybory prezydenckie za 21 dni, możemy się tylko domyślać.

Emilewicz obiecuje: Pracujemy nad programem 1 000 plus

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close