BankowośćGospodarkaPaństwoPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Pieniądze z tarczy finansowej bezpieczne od zajęcia komorniczego

Subwencje z tarczy finansowej nie podlegają zajęciu komorniczemu – przypomniał szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys na Twitterze. Poinformował też, że przesłał interwencję w tej sprawie do prezesa Krajowej Rady Komorniczej. Zaapelował, by komornicy trzymali się z daleka od subwencji z tarczy finansowej.

Otrzymujemy pisma o ich zajęciach, a jest to niezgodne z prawem (art 21a ust 2a ustawy o SIR). Trochę przyzwoitości. To są środki na pensje pracowników, a nie komorników! Wysłałem interwencje do prezesa KRK – napisał Borys.

Prezes PFR powołał się w tej informacji na uchwaloną w ramach pomocy antykryzysowej nowelę ustawy o systemie instytucji rozwoju.

Jeden z jej przepisów mówi, że pieniądze pochodzące z udzielonego przedsiębiorcom wsparcia finansowego nie podlegają egzekucji sądowej ani administracyjnej. Chyba że egzekwowana wierzytelność powstała w związku z naruszeniem zasad, na których udzielono danemu przedsiębiorcy takiego wsparcia.

Pieniądze te, w razie ich przekazania na rachunek bankowy, rachunek oszczędnościowy, rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz rachunek terminowych lokat oszczędnościowych, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close