Kultura i sztukaMediaPolskaŚwiat

Polska oferta Netflixa uboższa o ponad 2 tysiące tytułów

Polska wersja Netfliksa oferuje dużo mniej filmów i seriali niż w innych krajach

Jak wynika z raportu internetowej firmy Surfshark, pomiędzy rynkami występują duże rozbieżności pod względem ilości i jakości treści udostępnianych przez Netflixa. Różnice te wynikają głównie z umów z producentami i dystrybutorami filmów, którzy często stawiają ograniczenia terytorialne związane z udostępnianiem konkretnych treści. Badanie dotyczyło ponad 190 krajów, w których Netflix udostępnia swoje seriale i filmy.

Jak wynika z zestawienia i raczej nie jest niczym zaskakującym, najwięcej seriali i filmów Netflix udostępnia w USA. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą wybierać w bogatej ofercie aż 5 870 materiałów, w tym aż 4 035 filmów pełnometrażowych i 1 844 seriali.

Na kolejnych miejscach są Kanadyjczycy oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którym Netflix oferuje odpowiednio 5 730 i 5 673 filmów i seriali. W pierwszej dziesiątce znajdują nasi sąsiedzi – Słowacja (5 077), Czechy (5 064) oraz Węgry (5 062).

Fot. Surfshark

Jak wskazuje portal WirtualneMedia, nasz kraj znalazł się daleko w tyle zestawienia. W Polsce Netflix oferuje łącznie 3 398 tytułów, wśród których jest 2 317 filmów oraz 1 081 seriali. Wśród europejskich krajów, które uzyskały wynik gorszy od Polski są między innymi Finlandia (3 349), Norwegia (3 203) oraz Portugalia (3 142). Najmniej filmów i seriali w lokalnej wersji Netflixa jest dostępnych w Gruzji (2 126) i Azerbejdżanie (2 117).

Raport Surfshark badał nie tylko ilość, ale i jakość oferty Netflixa. Raport przyjrzał się kwestii tego, w jakim kraju Netflix oferuje najwięcej materiałów nagrodzonych Oscarami lub nagrodami Emmy. Okazuje się, że pod względem ilości nagrodzonych hitów zdecydowanie przoduje Korea Południowa. Koreańczycy mogą obejrzeć aż 109 filmów nagrodzonych Oskarami oraz 35 seriali z nagrodami Emmy.

Na podium znalazły się też Szwajcaria (85/34) oraz Japonia (78/33). Polska pod tym względem znajduje się w połowie stawki, a mieszkańcy naszego kraju mogą obejrzeć 54 tytuły nagrodzone Oskarami oraz 29 seriali ze statuetkami Emmy.

Fot. Surfshark

Tarcza Antykryzysowa: Rząd opodatkuje Netflixa, CDA i Polsat. Zapłacimy więcej za abonament?

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close