GastronomiaHandelOchrona środowiskaPolska

Żabka pomoże w segregacji śmieci

Żabka podpowie, do którego kosza wyrzucić opakowanie. Na produktach sieci sklepów pojawiły się kolorowe naklejki – pomogą w segregacji odpadów.

Kolorowe naklejki pojawiają się na opakowaniach produktów własnych w punktach Żabki. Systematycznie sieć sklepów spożywczych małego formatu zamierza wprowadzić oznakowanie na wszystkich swoich wyrobach. Pierwsze kolorowe znaczki pojawiają się na produktach na początku pierwszego kwartału 2020 roku.

Wprowadzenie prostego i intuicyjnego systemu oznaczeń na opakowaniach produktów marki własnej ma zachęcić jak największe grono klientów do właściwej selekcji odpadów – mówi Anna Gorączka, Green officer w firmie Żabka Polska.

Oznaczenia na produktach to 5 frakcji owskazujących na kolor kosza, do którego należy wyrzucić poszczególne części opakowania. Klienci osobno sprawdzą, gdzie przykładowo powinien wylądować pusty pojemnik, a gdzie etykieta.

Sklepy pomogą w segregacji odpadów, natomiast rząd zamierza zweryfikować, czy Polacy faktycznie sortują śmieci. Resort rozważa wprowadzenie kodów w postaci naklejek na worki na śmieci.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close