PaństwoPolskaPrawoŚwiat

Gigantyczny przemyt w Gdyni! Ponad 3 tony koki… w pulpie ananasowej

Służby przejęły gigantyczną ilość kokainy

Dzięki wspólnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej, udało się przejąć gigantyczną ilość kokainy. Śledczy wykryli narkotyki w jednym z gdyńskich magazynów w 144 metalowych beczkach o pojemności 250 kg każda. Kokaina znajdowała się… w pulpie ananasowej.

Transport przybył z Ekwadoru, a w beczkach znajdowało się ponad 3 tony substancji z zawartością narkotyków. Z towaru można było przygotować około miliona porcji narkotyku, który na rynku detalicznym wart byłby ponad 3 miliardy złotych. Transport został zarekwirowany, a służby prowadzą w tej sprawie śledztwo.

 

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Zatrzymano trzech mężczyzn z województwa pomorskiego, w wieku od 64 do 71 lat. Aresztowanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwaj mężczyźni usłyszeli również zarzut przemytu znacznych ilości środków odurzających w postaci kokainy, a trzeci pomocnictwa w tym przestępstwie.

W ocenie premiera Mateusza Morawieckiego cała akcja to dowód na profesjonalizm polskich służb.

Wykazały się one wyższą czujnością niż służby niemieckie, trzeba to jasno podkreślić. (…) Mam nadzieję, że u nas jest rosnące zaufanie do policji, służb, wojska, straży pożarnej, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej i wszystkich służb mundurowych – dodawał, dziękując funkcjonariuszom za codzienną pracę.

Pochwał nie szczędzi również minister Mariusz Kamiński, który określił akcję jako największy sukces polskiej policji w tym zakresie.

To wielki dowód profesjonalizmu CBŚP, ale w tym sukcesie dużą rolę odegrali też funkcjonariusze Straży Granicznej.

Śledczy informują, że sprawa ma charakter rozwojowy. Badany jest udział innych osób w tym procederze oraz działalność firmy, która sprowadziła narkotyki do Polski. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i przejęcie narkotyków.

Źródło: Polsat News

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close