BudownictwoKultura i sztukaPaństwoPolitykaPolska

Na Podlasiu powstanie… muzeum Disco Polo za 11 milionów

Szkoła o profilu Disco Polo i 11 milionów na Centrum Disco Polo

O podlaskim Michałowie zrobiło się głośno już jakiś czas temu, gdy burmistrz zapowiedział utworzenie… klasy o profilu estradowym. Dzięki współpracy ze znaną w branży disco polo wytwórnią Green Star, zajęcia w szkole odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo. Jednym z nauczycieli “młodych gwiazd” będzie Marcin Miller, lider zespołu “Boys”.

W ramach zajęć, uczniowie będą mieli do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne lub taneczne. W szkolnej ofercie znajdą się również zajęcia dodatkowe z techniki studyjnej, na których młodzież pozna tajniki pracy realizatora dźwięku czy produkcji muzycznej. Zajęcia poświęcone muzyce, w szczególności disco polo, mają się rozpocząć już we wrześniu.

To jednak nie wszystko. Władze Michałowa postanowiły także wybudować Centrum Muzyki Disco Polo. Z przedstawionego projektu wynika, że wybudowane zostaną hala widowiskowa oraz muzeum Disco Polo. Budynek ma powstać do 2026 roku, a jego budowa sfinansowana głównie ze środków unijnych, w ramach przedsięwzięć strategicznych dla rozwoju województwa podlaskiego.

Fot. Michalowo.eu
Fot. Michalowo.eu

Według władz miasta koszt budowy Centrum to około 11 milionów złotych. 15% kosztów inwestycji pokryje samorząd, a ponad ponad 9,3 miliona złotych ma pochodzić ze środków unijnych. Marek Nazarko, burmistrz Michałowa zachwala projekt i twierdzi, że obiekt ,,przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny”:

Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok.

Źródło: Polsat News

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close