GospodarkaHandelPaństwoPolskaŚwiat

Netto z 95 milionami złotych zysku, a Polomarket “tylko” z 5 milionami

Netto z 95 milionami zysku

Jak wynika ze sprawozdania sieci Netto za ubiegły rok, firma osiągnęła zysk netto w wysokości 95 milionów złotych. Rok wcześniej spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 85,5 miliona złotych. Sieć osiedlowych supermarketów duńskiego koncernu Salling Group, przez rok otworzyła w Polsce 10 nowych sklepów, a w całym kraju działa obecnie 380 jednostek.

Prezes Netto Polska, Janusz Stroka zapowiedział, że firma nadal zamierza aktywnie inwestować na polskim rynku. Zarząd Netto przewidywał, że w tym roku zostanie otwartych 20 nowych sklepów, a w kolejnych latach otwieranych będzie rocznie około 25 nowych sklepów.

Mimo panującej obecnie trudnej sytuacji, nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o rozwój naszej sieci.

Polomarket – ogromne przychody, ale mniejsze zyski

Znacznie mniejsze zyski osiągnęła polska sieć sklepów spożywczych Polomarket. W zeszłym roku spółka wypracowała przychody w wysokości niemal 2 miliardów złotych, co oznacza wzrost o 4,3% w stosunku do poprzedniego roku. Jednak zysk firmy spadł rok do roku o 6,3% i wyniósł “tylko” 5,05 miliona złotych.

Jak możemy przeczytać w sprawozdaniu finansowym, firma w 2019 roku wypracowała rentowność sprzedaży na poziomie 0,4%, czyli wartość nieznacznie wyższą do roku poprzedniego. Nastąpiło to przy wyższych o 4,3% przychodach ze sprzedaży.

Firma podaje, że niezmienny (28 dni) pozostaje poziom spływu należności od głównych odbiorców – powiązanych spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket.

Źródło: Dlahandlu

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close