GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaŚwiat

Polska i Słowacja podpiszą porozumienie dotyczące współpracy podatkowej

Polacy i Słowacy połączą siły w walce z oszustami podatkowymi – poinformował resort finansów. W poniedziałek w Bratysławie ministrowie finansów Polski i Słowacji podpiszą porozumienie dotyczące zacieśnienia współpracy obu krajów w wymianie wiedzy i informacji podatkowej.

W poniedziałek w Bratysławie minister finansów Tadeusz Kościński oraz wicepremier i minister finansów Słowacji Eduard Heger podpiszą dwustronne porozumienie. Dotyczyć ono będzie zacieśnienia współpracy obu krajów w wymianie wiedzy i informacji podatkowej.

Zdaniem Kościńskiego, polska inicjatywa budowy sieci umów dwustronnych jest chyba najmocniejszym wyrazem idei “Solidarności Podatkowej”.

Tam gdzie toczy się walka z międzynarodową przestępczością, kluczem do sukcesu jest bliska kooperacja. Tylko w ten sposób możemy zakończyć przesuwanie się oszustw podatkowych między państwami. Z krajów bogatszych do biedniejszych, z zachodu na wschód Europy i z północy na południe – uważa szef resortu finansów.

Według wiceministra finansów Jana Sarnowskiego Słowacja jest bardzo zainteresowana polskimi rozwiązaniami, zwłaszcza mechanizmem podzielonej płatności, JPK i pakietem paliwowym.

To wszystko sprawdzone regulacje, które przyniosły Polsce duże uszczelnienie VAT. Teraz Słowacy szukają partnera, który mógłby im pomóc w ich wdrożeniu – zauważył Sarnowski.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Finansów, podpisanie porozumienia zapoczątkuje cykl dwustronnych spotkań ekspertów słowackiej i polskiej administracji podatkowej.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close