PaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Do szpitali trafi dodatkowe 300 milionów złotych na podwyżki

Nadchodzą 3-procentowe podwyżki dla lekarzy, o które postulował Ogólnopolski Związek Szpitali Powiatowych – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Z tego tytułu do placówek leczniczych popłynie dodatkowe 300 milionów złotych.

W trakcie briefingu prasowego Cieszyński poinformował, że związek szpitali zwrócił się do ministerstwa zdrowia z pomysłem wzrostu o 3 procent wyceny świadczeń w ramach leczenia szpitalnego. Związane ma to być z podwyżką od 1 lipca kwoty bazowej minimalnych wynagrodzeń lekarzy.

Dziś zostanie skierowane do podpisu ministra zdrowia, później prezesa NFZ rozporządzenia i zarządzenia. Doprowadzą do tego, że taki wzrost o 3 procent od 1 lipca będzie zrealizowany – powiedział Janusz Cieszyński

Jak wytłumaczył wiceminister, dzięki temu do szpitali powiatowych trafi dodatkowe 300 milionów złotych. Pieniądze te mają zabezpieczyć potrzeby związku szpitali.

Cieszyński uspokoił również, że środki te są już zabezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia. A do kogo trafią?

Rekompensaty są przewidziane dla tych osób, które w związku z tym, że przestały pracować w innych miejscach. Udzielały świadczeń wyłącznie pacjentom z COVID, tak aby nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się koronawirusa – wytłumaczył wiceminister.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close