HandelŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Apple bije rekordy. Wartość firmy wzrosła o pół biliona dolarów

Najbardziej wartościową firmą na amerykańskiej giełdzie jest Apple. Wartość biznesu producenta iPhone’ów w trzy miesiące wzrosła o prawie 60 procent do rekordowych poziomów. Eksperci widzą w technologii 5G duży potencjał dla spółki.

Amerykańscy inwestorzy giełdowi nie martwią się kryzysem gospodarczym wywołanym koronawirusem. Notowania akcji na Wall Street pną się w górę. W centrum uwagi są miedzy innymi spółki technologiczne, które w większości wycenia się wyżej niż przed wybuchem epidemii.

Hitem są akcje Apple. Biznes producenta iPhone’ów w najgorszym momencie w marcu, gdy na rynku dominowała panika wśród inwestorów, był wyceniany na poziomie około 1 biliona dolarów. Teraz to już ponad 1,5 biliona dolarów, co daje gigantowi z Cupertino pozycję lidera wśród wszystkich spółek z amerykańskiej giełdy.

Jedną akcję można w tej chwili kupić za około 355 dolarów – to najwyższy poziom w historii notowań Apple na giełdzie. Ten, kto zaryzykował i postawił na firmę w marcu (w dołku), w trzy miesiące zarobił prawie 60 procent.

Analitycy firmy Jefferies jedną akcję Apple wyceniają na 405 dolarów, a więc około 50 dolarów wyżej niż wynosi obecny kurs na giełdzie. Mają tak pozytywne zdanie o firmie między innymi dlatego, że zbliża się premiera nowej wersji iPhone’a wyposażonej w obsługę sieci 5G.
Czujemy się coraz bardziej pewni możliwości, jakie daje Apple nowy cykl 5G, zwłaszcza że firma jest w stanie utrzymać ceny detaliczne stosunkowo spójne z cenami z ubiegłego roku przy jednoczesnym zachowaniu solidnej marży brutto – wskazują analitycy Jefferies.
Źródło: money.pl
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close