GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaTurystyka

Helikopter z pieniędzmi dla Emilewicz? Konfederacja trolluje Sejm poprawką do bonu

Konfederacja robi sobie jaja

Sejm głosował wczoraj i przyjął ustawę o bonie turystycznym. Projekt zakłada wsparcie rodzin, które pobierają świadczenie wychowawcze 500+. Otrzymają oni kolejne świadczenie w wysokości 500 złotych, tym razem w formie bonu. otrzymają kolejne w formie bonu. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę i będzie przeznaczony wyłącznie na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych realizowanych na terenie kraju. Osoby wychowujące dzieci niepełnosprawne otrzymają oprócz jednego bonu w wysokości 500 złotych jeszcze drugie, dodatkowe, również w tej kwocie.

Bony będą udostępniane w systemie teleinformatycznym, co ma zapewnić ich sprawną dystrybucję oraz ułatwić wszystkim osobom uprawnionym do otrzymania bonu, przedsiębiorcom turystycznym, organizacjom pożytku publicznego, a także zaangażowanym instytucjom sprawną obsługę całego procesu.

Przed głosowaniem parlamentarzyści mogli składać poprawki do wcześniej wymienionej ustawy. Posłowie Konfederacji postanowili poheheszkować i zgłosili poprawkę… z helikopterem dla wicepremier Emilewicz. Pełna treść brzmiała:

Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie.

Poprawka oczywiście została odrzucona, jednak wywołała dyskusję. Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski stwierdził, że obraża ona minister Emilewicz:

Konfederacja zgłosiła poprawkę dotycząca tego, żebyśmy dzisiaj obrażali ministra tego rządu. (…) To jest śmieszne, tylko że to jest obrażanie ludzi na tej sali. Lewica stanowczo sprzeciwia się temu, żebyśmy pozwalali na takie poprawki. Stajemy w obronie godności tej Izby. Izby, która powinna szanować wszystkich parlamentarzystów i również rząd. Panie premierze, pan też powinien reagować. Nie ma prawa żaden poseł ani posłanka być obrażana na tej sali.

Piątkową głupawkę w Sejmie można obejrzeć na nagraniu poniżej:

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close