GospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Kosiniak-Kamysz: VAT musi być natychmiast obniżony.

Obniżkę podstawowej stawki VAT z 23 proc. do 15 proc. oraz stawki 8 proc. do 5 proc., dodatek dla bohaterów walki z epidemią, powołanie kolegium dowódców wojskowych jako organu doradczego prezydenta RP – zadeklarował w sobotę w Opolu lider PSL i kandydat w wyborach Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas sobotniej konwencji wyborczej lider PSL i kandydat Koalicji Polskiej oświadczył, że jako prezydent będzie głosem, tych, którzy “dzisiaj nie mogą się przebić, są niesłyszani i niesłuchani, są pomijani w najważniejszych kwestiach“.

Jak mówił, będzie głosem między innymi “frankowiczów”, emerytów, przedsiębiorców, “którzy chcą w Polsce budować swoje firmy, zatrudniać pracowników, tworzyć markę rozpoznawalną na całym świecie, mieć dobrowolny ZUS i wyższą kwotę wolną od podatku dla wszystkich, a nie dla wybranych“.

Będę głosem tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, wykluczeni” – mówił. Zapewnił, że szanując różnorodność, współpracując, stworzy jedność i odbuduje wspólnotę dla wszystkich, a nie dla wybranych.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział przedstawienie w najbliższym tygodniu projektu obniżenia podatku VAT z 23 proc. do 15 proc., oraz stawki 8 proc. do 5 proc. Chce on także wprowadzenia “dodatku dla bohaterów” w wysokości 1,5 tysiąca złotych za każdy miesiąc pracy dla białego personelu i pracowników socjalnych aktywnie zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że w prowadzonej od miesięcy kampanii wyborczej spotkał się z tysiącami mieszkańców Polski.

Gdy startujesz prezydenta Rzeczpospolitej, gdy spotyka cię najwyższy zaszczyt jaki może spotkać obywatela ukochanej ojczyzny, gdy masz szansę rozmawiać ze wszystkimi swoimi rodakami, gdy jesteś z nimi na co dzień nie od dwóch tygodni, ale od wielu miesięcy, gdy dzielisz z nimi troski i wspólnie cieszycie się ze zwycięstw, to jest największy zaszczyt, największa frajda i największa radość. I dziękuję, że mi ją dajecie, dziękuje, że mogę być waszym kandydatem na prezydenta Rzeczpospolitej – powiedział.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close