GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Pół miliona plus. Nowy program dla gmin i powiatów

Każdy z 380 powiatów, każda z 2477 gmin, otrzyma wsparcie na inwestycje – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. I dodaje, że będzie to w każdym przypadku przynajmniej pół miliona złotych.

Dzięki planowi prezydenta Andrzeja Dudy każdy powiat i gmina otrzymają co najmniej pół miliona złotych na inwestycje – mówił we Wrocławiu szef rządu.

Wczoraj dzięki wnioskom i propozycjom parlamentarzystów PiS dyskutowaliśmy i przyjmujemy w parlamencie zaproponowaną przez rząd PiS tarczę inwestycyjną dla samorządów. Każdy z 380 powiatów, każda z 2477 gmin otrzyma wsparcie na inwestycje – dodał Morawiecki na spotkaniu z samorządowcami.

Pieniądze dla samorządów mają być przeznaczone na nowe inwestycje. Jak dodał, na “samorządową tarczę” ma pójść łącznie około 6,5 miliarda złotych. Jak rozdzielone będą te środki? Miasta otrzymają po parę milionów, jest sprawiedliwy algorytm, który to oblicza – opowiadał Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z samorządowcami, premier Morawiecki wychwalał też współpracę rządu z prezydentem Dudą. Potrzebujemy prezydenta, który to zaproponował [tarczę samorządową], który podaje piłki rządowi, a nie ideologicznego napastnika, który podstawia nogę rządowi. Potrzebujemy bliskiej współpracy – dodał.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close