GospodarkaPolskaTurystykaZdrowie i medycyna

Polacy rezygnują z tegorocznych wakacji

60 procent Polaków w badaniu przeprowadzonym przez OLX wskazało, że nie zamierza w tegoroczne wakacje wykorzystywać urlopu. Jednak ci, którzy wyjadą na letni odpoczynek, zamierzają spędzić go w kraju. 

Polacy zapytani w badaniu przeprowadzonym przez OLX opowiedzieli się za tym, aby urlop spędzić w domu. 40 procent respondentów ma jednak plany wakacyjne. Jak wynika z sondażu, te osoby, które planują wyjechać, chcą urlop spędzić nad polskim morzem – za takim kierunkiem opowiedziało się 47 procent badanych. 23 procent wybierze góry, a 22 procent – jezioro.

Tegoroczny urlop Polacy zamierzają wykupić w domku wypoczynkowym (56 procent), co może wiązać się z lepszymi warunkami do przestrzegania bezpiecznego dystansu społecznego. Na kolejnych miejscach znalazły się hotele (20 procent) i pole namiotowe (8 procent).

Jak wynika z naszych badań, sterylne warunki są jednym z kluczowych czynników, decydujących o wyborze miejsca pobytu. Wskazuje na nie niemal 40 procent respondentów. Wiele osób przy wyborze zakwaterowania kieruje się też wygodą i dobrem swoich najbliższych. Jako warunki decydujące o wyborze danego miejsca pobytu wskazują miejsce przyjazne dzieciom, dostęp do sieci bezprzewodowej, a także możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu  – mówi Marta Wojciechowska z serwisu OLX.

Co czwarty badany jest zdania, że dłuższy urlop zamierza wykorzystać po pandemii koronawirusa. 

Źródło: OLX

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close