HandelPaństwoPolskaTransportTurystykaZdrowie i medycyna

130 złotych mandatu za bilet kupiony u konduktora

Konduktor doliczy 130 zł do biletu za przejazd pociągiem, jeżeli na dworcu PKP były czynne kasy.

Nie kupiłam biletu online, ponieważ załatwiałam w Trójmieście różne sprawy i nie wiedziałam kiedy dokładnie będę wracać. Na dworcu w Gdyni byłam prawie godzinę przed odjazdem pociągu, ale kolejki były ogromne, przed każdą kasą stało co najmniej 20 osób. Nie miałam więc innego wyjścia jak kupić bilet u konduktora. Sam bilet kosztował ponad 40 złotych, ale konduktor powiedział, że muszę dodatkowo zapłacić 130 złotych – czytamy relację jednej z pasażerek PKP Intercity Pani Marty z Bydgoszczy

Tradycyjnie bilety na przejazd pociągami PKP Intercity można kupić, korzystając z jednej z trzech opcji:

  • online przez stronę internetową lub aplikację mobilną,
  • kasie biletowej na dworcu,
  • u konduktora w pociągu.

Jeśli na stacji nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, podróżni mogą zgłosić się do konduktora już na peronie, zanim wejdą do pociągu. Gdy będą wolne miejsca, sprzeda im rezerwację. Gdy na stacji jest dostępna kasa, klient powinien nabyć w niej bilet jednorazowy lub rezerwację miejsca przed rozpoczęciem podróży. W przypadku czynnej kasy zakup biletu u konduktora jest niemożliwy, bez względu na kategorię pociągu. Natomiast przebywanie w pociągu bez ważnego biletu oznacza konieczność zapłaty zarówno za przejazd, jak i dodatkowo 130 złotych. Standardowo opłata za zakup biletu u konduktora wynosi 10 złotych do ceny biletu – mówi Katarzyna Grzduk, rzeczniczka spółki PKP Intercity.

Po okresie narodowej kwarantanny w czerwcu na tory stopniowo wracają połączenia międzynarodowe oraz pojawia się więcej składów między miejscowościami nadmorskimi a innymi miastami w Polsce. W transporcie kolejowym można zajmować już 100 procent miejsc siedzących lub 50 procent miejsc siedzących i stojących.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close