GospodarkaPolskaTechnologieWarszawa

Creepy Jar rozbiło bank! Sprzedaż “Green Hell” przebiła milion

Sukces gry “Green Hell” napędza notowania obecnej na rynku NewConnect spółki Creepy Jar. Polski producent gier właśnie poinformował, że sprzedaż jego hitu na Steamie przekroczyła milion sztuk.

Łączna sprzedaż brutto gry “Green Hell” poprzez platformę Steam przekroczyła 1 milion sztuk – podał Creepy Jar w komunikacie. Spółka poinformowała, że według stanu na dzień 24 czerwca lista graczy nadal oczekujących na zakup “Green Hell” przekroczyła 884 tysięcy osób.

Obecne sukcesy gry to w dużej mierze pokłosie kwietniowego debiutu trybu kooperacyjnego. Do kwietnia 2020 roku dziennie po grę sięgało mniej niż 1000 graczy, 12 kwietnia w tytuł grało jednak ich aż 20 tysięcy. Gra po premierze znalazła się nawet na 2 miejscu w gronie światowych bestsellerów Steam.

Oczywiście gdy opadł kurz po premierze, zainteresowanie spadło, nadal jednak pozostaje wysokie. 23 czerwca w “Green Hell” grało – według danych SteamDB – 7 tysięcy graczy. Gra wciąż utrzymuje się na pierwszej stronie globalnych bestsellerów Steam.

Sukcesy “Green Hell” pchają w górę wycenę Creepy Jar. Jeszcze na początku kwietnia za jedną akcję spółki notowaną na warszawskim rynku NewConnect płacono 182 złotych. Dziś jest to 932 złotych, a cała wycena Creepy Jara sięga już 629 milionów złotych. To obecnie piąta największa gamingowa spółka na polskiej giełdzie – po CD Projekcie, 11bit, Ten Square oraz PlayWay.

Creepy Jar jest obecnie największym producentem gier na NewConnect, spółka ma jednak już w planach przenosiny na główny rynek GPW. W maju akcjonariusze wyrazili zgodę na ubieganie się o przeniesienie notowań spółki na rynek regulowany.

Creepy Jar planuje także premierę gry “Green Hell” w wersji na konsole Playstation 4 oraz Xbox One w czwartym kwartale 2020 roku. W trzecim kwartale gra w wersji na PC ma zostać rozbudowana o nowy tryb wieloosobowy.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close