PaństwoPolskaTransportWarszawa

Groźny wypadek autobusu w Warszawie. Czy to wina złego stanu mostu?

Wypadek autobusu na warszawskim moście

Do groźnego wypadku doszło dziś po południu na moście im. Grota-Roweckiego w Warszawie. Miejski autobus przegubowy wypadł z wiaduktu na S8 i spadł na Wisłostradę. Jedna osoba zginęła, pięć jest w stanie ciężkim.

Trasa ma status drogi ekspresowej i jest zarządzana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak w rozmowie z Money.pl zapewnił, że most przeszedł kontrole kilka miesięcy temu i wszystko było w porządku.

Most im. Grota-Roweckiego nie jest obiektem nowym, natomiast podlega on przeglądom, kontrolom stanu technicznego i stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, tak jak każde inne obiekty mostowe. Takie przeglądy są robione na bieżąco. W przypadku tego obiektu ostatni przegląd miał miejsce w maju br. (…) Przeglądy i kontrole są dokonywane regularnie na tak obciążonych obiektach, jak most im. Grota-Roweckiego, którym dziennie przemieszcza się ponad 200 tys. pojazdów.

Rzecznik wyjaśnił też, że o rodzaju barierek na moście decyduje odpowiednie rozporządzenie ministra infrastruktury ws. warunków technicznych. Inwestor i wykonawca muszą się do nich dostosować i jak tłumaczy Piechowiak, w tej kwestii “nie mają za dużo do powiedzenia”.

Portal wysłał w tej sprawie pismo do resortu infrastruktury, z zapytaniem czy przepisy w tym przypadku nie były za mało restrykcyjne, a także czy będzie planowana ich nowelizacja. Piechowiak zapewnił, że GDDKiA współpracuje ze służbami działającymi na miejscu. Dyrekcja również wyśle własnych specjalistów, którzy pomogą wyjaśnić przyczyny wypadku na S8.

Nasze służby są na miejscu, na miejsce oddelegowany został m.in. inżynier mostowy. Cała dokumentacja, jaką posiadamy w przypadku tego obiektu, została udostępniona do wglądu dla służb, które będą wyjaśniały, dlaczego doszło do tego zdarzenia. Na pewno skontaktujemy się z wykonawcą mostu, jeśli będzie to konieczne do wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close