PaństwoPolitykaPolska

SN ujawnił oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy! Prezydent ma akcje w firmie miliardera

Duda i akcje w firmie miliardera

W piątek po południu Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy, które wcześniej było niejawne. Prezydent do swojego oświadczenia majątkowego wpisał między innymi należące do niego i żony mieszkanie spółdzielcze własnościowe o powierzchni 79,40 m kw. oraz lokal mieszkalny o powierzchni 132,68 m kw. z garażem o powierzchni 19,42 m kw. Głowa państwa posiada również 446 akcje firmy Skotan SA, której współwłaścicielem jest polski miliarder.

Skotan SA to spółka, która notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jej współwłaścicielem jest miliarder Roman Karkosik, który posiada 17,79% udziałów firmy, a ich wartość rynkowa to około 9,7 mln zł. Jest spółką biotechnologiczną, a w styczniu 2006 r. zmieniła profil działalności i rozpoczęła handel i produkcję w sektorze paliwowym.

W 2009 r. jej władze zadecydowały o zmianie strategii i odstąpieniu od realizacji celów spółki w zakresie biopaliw pierwszej generacji. Obecnie prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze biotechnologii, dodatków żywieniowych, żywności funkcjonalnej i innowacyjnych procesów technologicznych.

Jak możemy przeczytać na jej stronie, spółka prowadzi badania i wdrożenie technologii hodowli drożdży paszowych na bazie degummingu – biologicznego surowca odpadowego powstającego przy produkcji estru i olejów roślinnych (biopaliw). Firma – z pomocą pieniędzy z Unii Europejskiej – kilka lat temu zbudowała drożdżownię w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim.

W piątek w momencie zamknięcia giełdy jedna akcja Skotan warta była 2,03 zł. Oznacza to, że akcje prezydenta Polski warte są jedynie około… 905 złotych.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close