GospodarkaMediaPolskaŚwiat

Solorz zyskał w czasie pandemii 381 milionów złotych! Prezesi CD Projekt – miliardy!

Kto najwięcej zyskał w okresie pandemii koronawirusa?

Zygmunt Solorz znalazł się na jedenastym miejscu rankingu „Forbesa” obejmującego biznesmenów, których majątki najmocniej zwiększyły się od początku marca do końca maja, czyli w czasie pandemii koronawirusa. Według szacunków majątek Solorza poszedł w górę o 381 milionów złotych, do 12,4 mld zł. Założyciel Polsatu był drugi na zamieszczonej przez „Forbes” pod koniec lutego liście najbogatszych Polaków z 12,03 mld zł majątku. Wyprzedził go jedynie Michał Sołowow z 15,62 mld zł.

Na szczycie listy znalazł się Paweł Marchewka, jedyny właściciel i szef produkującej gry wideo spółki Techland, twórcy gry „Dying Light ”. Jego majątek zwiększył się o 3,2 mld zł do 6,2 mld zł. Techland nie jest notowany na giełdzie, ale w zeszłym roku zanotował prawie 150 mln zł wpływów sprzedażowych.

Na drugim miejscu listy jest Tomasz Biernacki, do którego należy 51,1% akcji sieci sklepowej Dino Polska. Jego majątek zwiększył się o 2,04 mld zł do 9,13 mld zł. Przez ostatnie trzy miesiące kurs giełdowy Dino Polska urósł o 46,2%., a przez 12 miesięcy – o 57,3%.

W rankingu są właściciele innych spółek z branży gier wideo. Wśród głównych akcjonariuszy CD Projekt majątek wiceprezesa firmy Marcina Iwińskiego wzrósł o 1,52 mld zł do 4,91 mld zł, jej byłego menedżera Michała Kicińskiego – o 1,31 mld zł do 4,23 mld zł, wiceprezesa Piotra Nielubowicza – o 768,7 mln zł do 2,48 mld zł, a prezesa Adama Kicińskiego – o 416,2 mln zł do 1,34 mld zł. Marcin Iwiński ma 12,64% akcji CD Projekt, Michał Kiciński – 10,91%., Piotr Nielubowicz – 6,38%, a Adam Kiciński – 3,46%. CD Projekt od początku kwietnia br. jest spółką z największą kapitalizacją na warszawskiej giełdzie, wyprzedziła wtedy PKO BP.

Wprost: Zygmunt Solorz najbogatszym Polakiem! Po 28 latach!

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close