GospodarkaMediaPolska

Wprost: Zygmunt Solorz najbogatszym Polakiem! Po 28 latach!

Solorz w końcu na szczycie

Jak wynika z opublikowanej przez Wprost tegorocznej listy 100 najbogatszych Polaków, na szczycie listy, z majątkiem szacowanym na 10,8 mld zł, po raz pierwszy znalazł się Zygmunt Solorz. Właściciel Polsatu przez 28 lat był notowany na liście na drugim, trzecim lub czwartym miejscu. Teraz udało mu się zostać liderem rankingu.

Dotychczasowy lider Michał Sołowow, spadł aż na czwarte miejsce. Wprost szacuje jego majątek na 7,2 mld zł.
Na drugim miejscu znalazł się natomiast Tomasz Biernacki, właściciel sieci Dino z majątkiem 9,8 mld zł. Trzeci jest Piotr Szulczewski, właściciel aplikacji Wish. Jego majątek Wprost szacuje na 7,9 mld zł. Poza podium, na piątym miejscu jest Dominika Kulczyk (7,1 mld), a tuż za nią jej brat, Sebastian (6,8 mld).

Wśród największych spadków Wprost wymienia przede wszystkim Leszka Czarneckiego, który po raz pierwszy od 25 lat nie znalazł się w rankingu. Najwyżej notowanym debiutantem jest z kolei Łukasz Nosek, współtwórca PayPala, który znalazł się na ósmym miejscu.

Okazuje się również, że zwiększył się również próg wejścia na listę najbogatszych. W zeszłym roku trzeba było mieć majątek w wysokości minimum 369 mln zł, a dziś 400 mln. Łącznie 100 najbogatszych zgromadziło majątek o wartości 165 mld zł. Jak zauważa Wprost, to jedna czwarta tego, ile ma Jeff Bezos.

Źródło: Wprost

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close