GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Trzaskowski: Zawetuję każdą próbę podnoszenia podatków

Trzaskowski wolnorynkowcem?

W pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda z wynikiem 43,5% głosów, a drugi był Rafał Trzaskowski – 30,46%. To właśnie ta dwójka trafiła do II tury i będzie walczyć głównie o głosy wyborców Szymona Hołowni – 13,87%, oraz Krzysztofa Bosaka – 6,78%.

Andrzej Duda już zaczął ciepło odnosić się do Bosaka i stwierdził, że w bardzo wielu sprawach niewiele dzieli go z kandydaten Konfederacji oraz w bardzo wielu sprawach się zgadzają.

Z kolei Trzaskowski postanowił zawalczyć o wolnorynkową część elektoratu Konfederacji. Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zapowiedział bowiem, że zawetuje każdą próbę podnoszenia podatków dla mieszkańców Polski. Wyborcy Bosaka mogą mieć w tej chwili Deja Vu, bo właśnie taką samą deklarację składał ich kandydat przed wyborami.

Podczas swojego spotkania wyborczego w Kartuzach, Rafał Trzaskowski przyznał, że jego zdaniem rząd coś ukrywa jeżeli chodzi o stan finansów w Polsce.

I stąd moja jasna zapowiedź, moja gwarancja weta podatkowego na podnoszenie wszystkich obciążeń dla Polek i Polków.

Trzaskowski zaapelował równocześnie do rządzących, żeby przestali ukrywać sytuację i żeby prezydent Andrzej Duda dokładnie poinformował Polaków o tym, jaki jest stan finansów i czy nie planowane są kolejne podwyżki podatków.

Co na to Bosak? Już po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że nie poprze oficjalnie żadnego z kandydatów. Co zrobią jego wyborcy? Dowiemy się tego podczas drugiej tury wyborów, która
Druga odbędzie się 12 lipca.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close