GospodarkaHandelPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Koronawirus nadal zbiera żniwa! H&M likwiduje 170 sklepów

Przez koronawirusa spadła sprzedaż w sklepach stacjonarnych, a wzrosła w sieci. Dlatego szwedzki gigant musi się dopasować do nowych realiów.

Przez lockdown sprzedaż sieci spadła w drugim kwartale o 50 procent. Dlatego H&M zapowiada zwiększenie tempa zamykania swoich sklepów. W tym roku chce się pozbyć 170 placówek na całym świecie. To o 40 sklepów więcej, niż planowała spółka przed atakiem zarazy.

Dodatkowo spółka ograniczy też plany otwierania nowych placówek. Poskutkuje to skurczeniem się sieci o 40 sklepów.

Z drugiej jednak strony w czasie pandemii wzrosła sprzedaż przez internet. I to właśnie na e-commerce będzie teraz stawiał gigant.

Jest oczywiste, że w gwałtowne zmiany zachowania klientów spowodowane pandemią w przyszłości jeszcze przyspieszą – mówiła w ubiegły piątek szefowa grupy H&M Helena Helmersson.

Żeby sprostać tym zmianom, kontynuujemy dopasowywanie organizacji i usprawniamy naszą pracę. To pozwoli nam być bardziej elastycznym i skutecznym. Przyspieszamy nasz cyfrowy rozwój – dodała Helmersson.

Na razie nie wiadomo jeszcze, sklepy których sieci będzie zamykać grupa H&M (w jej skład wchodzą bowiem, obok H&M, takie marki, jak COS, Weekday i Monki).

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close