MediaPaństwoPolitykaPolskaTechnologie

Duda obiecuje: Dostęp do internetu prawem każdego Polaka

Duda i jego obietnice przed drugą turą

Prezydent Andrzej Duda ogłosił kolejny element swojego programu wyborczego – Kartę Wolności w Sieci. Duda obiecuje między innymi światłowód w każdym domu i sieć światłowodową w każdym budynku użyteczności publicznej. Jeden z postulatów Karty zatytułowany jest: “Dostęp do internetu prawem każdego Polaka”. Jak przekonywał prezydent podczas konferencji prasowej:

Wolność, wolność i jeszcze raz wolność. Ja byłem przez całe lata posłem opozycji, politykiem, który miał często trudności, aby dostać się do centralnych mediów. Wiem najlepiej, jaka jest wartość internetu, jako przestrzeni, gdzie możesz wypowiedzieć się spokojnie, gdzie możesz się wypowiedzieć swobodnie, gdzie możesz rzeczywiście powiedzieć to, co chcesz, wyrazić swoje zdanie i podzielić się tym zdaniem z innymi.

Oprócz dostępu do sieci dla wszystkich, Karta przewiduje również dalszą cyfryzację administracji, sprzeciw wobec ACTA2 i wobec podatku od smartfonów. Prezydent obiecał też “równy start w cyfrowy świat dla każdego ucznia”, czyli darmowy internet w każdej szkole, mobilne pracownie informatycznej w każdej szkole i służbowy sprzęt dla każdego nauczyciela.

Nie obyło się też bez słynnego odnoszenia się do poprzednich rządów. Duda stwierdził, że pięć lat temu, edukacja zdalna podczas epidemii by się nie udała i jest to zasługa PiS. Prezydent podkreślał też, że Karta to sprzeciw wobec cenzury w internecie.

Nigdy nie pozwolę na to, aby ktokolwiek cenzurował wypowiedzi w internecie, aby ktokolwiek przesiewał te wypowiedzi według nieustalonych kryteriów, nieznanych powszechnie kryteriów mógł dobierać, które jego zdaniem wypowiedzi mogą zaistnieć w przestrzeni internetowej, a które powinny zostać usunięte.

Źródło: RMF24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close