MediaPolska

Polsat przejmuje Interię i wszystkie spółki jej grupy medialnej

Interia zostanie przejęta

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Telewizję Polsat, Interii oraz wszystkich spółek jej grupy medialnej. W praktyce Polsat przejmie spółki Grupa Interia.pl, Mobiem Polska, GIGO i GIKO. O decyzji prezesa UOKiK poinformował Cyfrowy Polsat.

W kwietniu Polsat podpisał w tej sprawie umowę przedwstępną z dotychczasowymi właścicielami Interii, Grupą Bauer Media. Cenę Interii ustalono na 422 miliony złotych. Jak mówi Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela:

Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii.

Do Grupy Interia, poza portalem Interia.pl należą również serwisy Smaker i Pomponik. Większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz. Jak czytamy w komunikacie Cyfrowego Polsatu:

Dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze internetu. To istotne wzmocnienie pozycji na dynamicznie rosnącym rynku reklamy online. To również dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych już obecnie na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu. Dla Grupy Polsat, Interia będzie również głównym polem działań marketingowych w internecie całego jej portfolio usług i produktów.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close