PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Partia Razem walczy z biedą! Za 7 miesięcy pracy w jej zarządzie można zarobić 200 000 zł

CZAS NA SPORT: Z powodu braku wystarczającej liczby terminów na 37 kolejek w sezonie 2020/21 ekstraklasa może zakończyć się po sezonie zasadniczym – pisze Onet – Dlatego Ekstraklasa SA musi rozważać kilka scenariuszy. Najbardziej prawdopodobne jest, że kolejne rozgrywki odbędą się w systemie ESA30 (bez siedmiu dodatkowych kolejek i podziału na grupy mistrzowską i spadkową). Wówczas spokojnie wystarczy terminów, ale będzie mniej meczów, co może oznaczać mniej pieniędzy z tytułu praw telewizyjnych dla całej ligi.
https://www.onet.pl/sport/przeglad-sportowy/ekstraklase-czeka-wymuszona-reforma/brrptj0,5e4c2379

Wyciekły dane na temat planowanego wzrostu bezrobocia. Liczby szokują! Prognoza zakłada spadek zatrudnienia o ponad 190 tysięcy etatów i wzrost rejestrowanego bezrobocia o 415 tysięcy osób (o 45%) do poziomu ponad 1,3 miliona osób. Ministerstwo Finansów przekazało do NFZ wskaźniki makroekonomiczne, by przygotować plan finansowy. Nie otrzymali ich jeszcze partnerzy społeczni Rady Dialogu Społecznego, ale plan wraz z wybranymi wskaźnikami opublikował think-tank PublicPolicy.pl.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/01/wyciekly-dane-na-temat-planowanego-wzrostu-bezrobocia-liczby-szokuja/

O ponad 3,2 miliarda złotych urósł w czasie pandemii majątek Pawła Marchewki, jednego z najbogatszych Polaków i założyciela oraz prezesa firmy Techland – producenta gier. Business Insider podaje, że – według “Forbesa” jest to największy wzrost wśród najzamożniejszych Polaków. I chociaż poza światem gier wrocławski Techland jest obecnie nieco mniej znany niż CD Projekt, to stoi za nim dużo dłuższa historia tworzenia gier.

Marchewka, urodzony w 1973 r., zaczął pracę w branży gier jeszcze jako uczeń technikum – jeździł na wrocławską giełdę po gry i potem sprzedawał je w rodzinnym Ostrowie Wielkopolskim. (…) Paweł Marchewka zorientował się, że prawdziwy biznes leży w produkcji oprogramowania, a nie tylko jego dystrybucji. I w latach 1993-1994 zaczął zatrudniać programistów. Jak opisywał “Forbes”, młody przedsiębiorca wyszukiwał specjalistów m.in. na stołówce Politechniki Wrocławskiej – pisze dalej Business Insider Polska.
https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/polak-ktorego-majatek-urosl-najbardziej-w-czasie-pandemii-pawel-marchewka-prezes/ym72emn
I TO JEST SUKCES PRZEZ KONSEKWENCJE!

POLAKOM POLEPSZYŁY SIĘ NASTROJE. Jak donosi firma doradcza Deloitte w nowym raporcie – Najmniejsze obawy Polacy mają w związku z uregulowaniem nadchodzących płatności. To problem jedynie dla 33 proc. ankietowanych. Podobny lęk ma jedynie 13 proc. mieszkańców Japonii i Holandii i aż 56 proc. mieszkańców Meksyku. Ryzyko utraty pracy to kwestia, która niepokoi aż 52 proc. Polaków. Podobny poziom obaw wykazują Hiszpanie (55 proc.). Znacznie mniej o swoje życie zawodowe martwią się Włosi (37 proc.) oraz Niemcy (26 proc.).

DO BARU POLACY IDĄ NA LUZIKU. Na tle innych krajów Polacy czują się na tyle bezpiecznie, by pójść do restauracji czy baru. Odpowiedziało tak 35 proc. zapytanych przez Deloitte. Większy komfort pod tym względem odczuwają jedynie mieszkańcy Australii (41 proc.). – przytacza dane Deloitte.

Na artykuły spożywcze prawie jedna trzecia z nas zamierza wydać więcej w najbliższych czterech tygodniach. Miesiąc do miesiąca to wzrost o 21 proc. Najczęściej (46 proc.) odpowiadali tak ludzie młodzi w wieku 18-34 lata i ze średnimi zarobkami (33 proc.). O jedną piątą więcej planujemy także wydać na artykuły gospodarstwa domowego, takie jak środki czystości czy papier toaletowy. Najczęściej odpowiadali tak ankietowani z wysokimi zarobkami (31 proc.) i w wieku 18-34 lata (43 proc.). – z optymizmem donoszą konsultanci Deloitte.
https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/consumer-business/articles/the-global-state-of-consumer-tracker-2020.html

BANK SANTDARDER MA JUŻ MNIEJ OPTYMISTYCZNE DANE. 1/3 POLAKÓW NIE POJEDZIE W TYM ROKU NA WAKACJE. Prawie 30 proc. z nas zrezygnuje w tym roku z wyjazdu na urlop. Spośród tych, którzy wyjadą na wypoczynek najwięcej osób planuje zatrzymać się w małym hotelu lub pensjonacie (prawie 16 proc.) – wynika z raportu Polaków portfel własny: wyjątkowe lato przygotowanego przez Santander Consumer Bank. (…)Polacy, którzy mimo zagrożenia epidemiologicznego planują wyjechać w tym roku na wakacje, zdecydowanie częściej decydują się na urlop w kraju.
https://www.santanderconsumer.pl/serwis-prasowy/aktualnosci/polakow-portfel-wlasny-wyjatkowe-lato,326,1.html

Rusza nabór do programu „Moja woda”. Można dostać nawet 5 tys. zł na deszczówkę. Dofinansowanie sięgać będzie do 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Środki mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z wyłączeniem nieruchomości, dla której już udzielono dofinansowania w ramach programu. Ministerstwo dodało, że pieniądze z programu będą przysługiwały dla nadziemnych otwartych zbiorników retencyjnych od dwóch tysięcy litrów pojemności. W przypadku nadziemnych zamkniętych będzie to powyżej 1 tys. litrów, a tych podziemnych od 2 tys. litrów.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/01/rusza-nabor-do-programu-moja-woda-mozna-dostac-nawet-5-tys-zl-na-deszczowke/
TO TEN PROGRAM OCZKO WODNE+

Ruszyła kampania reklamowa elektromarketów MediaMarkt pod hasłem „Lato z Zenkiem”, której bohaterem jest piosenkarz disco polo Zenek Martyniuk. W ramach kampanii Zenek Martyniuk będzie reklamował różne promocje dostępne w sklepach MediaMarkt. W pierwszym spocie zachęca do zakupów w tej sieci, wykonując piosenkę na melodię swojego hitu „Przez Twe oczy zielone” – piszą Wirtualne Media.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zenek-martyniuk-kampania-mediamarkt-reklama-wideo-opinie-lato-z-zenkiem
SAMI KLIKNIJCIE I ZOBACZCIE….

WSZYSTKIE BIZNESY ANI I ROBERTA LEWANDOWSKICH. Ania i Robert Lewandowscy to para, która także w biznesie radzi sobie bardzo dobrze. W tegorocznej edycji rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost” majątek małżeństwa oszacowano na pół miliarda złotych – przeczytamy na Mambiznes.pl – W maju roku 2020 Robert Lewandowski za pośrednictwem funduszu, którego jest udziałowcem zainwestował w aplikację, która pozwala sprzedawać i kupować używane ubrania.(…)Od startu mobilną aplikację pobrało ponad 450 tys. użytkowników. Rosnąca liczba instalacji oraz przyrost transakcji dokonywanych za pośrednictwem platformy skusiły grupę inwestorów do wyłożenia 12 mln zł na dalszy rozwój. (…) Pod koniec października ubiegłego roku na łamach Businessinsidera jego wspólnik Jacek Trybuchowski poinformował o planach otwarcia nowej restauracji. Lokal o powierzchni 1,3 tys. mkw ma rozpocząć działalność w październiku roku 2020. Według zapowiedzi miejsce zlokalizowane w Browarach Warszawskich pochłonie około 5 mln zł inwestycji. Za te środki powstanie lokal z barem sportowym, restauracją, oraz salą przystosowaną do organizacji różnych wydarzeń. Tegoroczny król strzelców Bundesligi zaangażował się także w projekt o nazwie RL9pro. Pomysł polega na sprzedaży produktów przeznaczonych dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. (…) Gwiazda Bundesligi jest także właścicielem akademii piłkarskiej, a za pośrednictwem funduszu Protos VC inwestuje w start-upy.
https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/robert-ania-lewandowscy-maja-nosa-biznesu-oto-czym-zarabiaja-100482?
A I TAK TO NIE WSZYTSKIE BIZNESY PAŃSTWA LEWANDOWSKICH. TRZYMAMY KCIUKI!

Najbogatszy człowiek na świecie jest jeszcze bogatszy. Mimo koronakryzysu majątek Jeffa Bezosa wzrósł do rekordowego poziomu, przebijając najwyższą wartość sprzed rozwodu miliardera. Ten wzrost to efekt drożejących akcji firmy Amazon. Zyskała na tym także jego była żona – przecytamy na Gazeta.pl – Bogacą się także inni miliarderzy, przede wszystkim z branży technologicznej. Jak wylicza Bloomberg, łączna wartość majątków 500 najbogatszych ludzi na świecie to obecnie 5,93 biliona dolarów – o 200 miliardów dolarów więcej niż na początku roku.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26091371,jeff-bezos-jeszcze-nigdy-nie-byl-tak-bogaty-majatek-szefa-firmy.html

Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków? – pyta Marek Siudaj na portalu wGospodarce.pl – Chciałem się dowiedzieć, skąd ten brak reakcji Greenpeace Polska i zacząłem poszukiwać informacji o donatorach tej instytucji. Oczywiście, nie ma listy osób i firm, które łożą na fundację GP, co jest nieco dziwne, gdyż dotowanie walki o czyste środowisko powinno być chyba powodem do chwały i donatorzy powinni się tym chwalić. Za to przy okazji tych poszukiwań dowiedziałem się, jaki jest skład władz Greenpeace Polska. I ze zdziwieniem przyjąłem, że w tej grupie nie ma ani jednego Polaka. Wszyscy, którzy zarządzają fundacją Greenpeace Polska, to Austriacy. Obywatelami tego kraju są Alexander Egit i Gertrud Körbler, członkowie „organu zarządzającego fundacją”, Austriakami są także Heinz Reindl, Florian Faber oraz Karin Külböck, z organu nadzorującego fundację.
https://wgospodarce.pl/opinie/50303-dlaczego-w-zarzadzie-greenpeace-polska-nie-ma-polakow
ODPOWIADAMY: NIE WIEMY, ALE SIĘ DOMYŚLAMY…

Motoryzacja rusza, ale do normalności jeszcze daleko. Uruchomienie gliwickiej fabryki Opla i tyskiego Fiata umożliwiło powrót do pracy setkom pracowników zatrudnionych w firmach motoryzacyjnych. Jednak nie we wszystkich zakładach działających w branży automotive jest już dobrze – pisze Solidarność na swojej stronie – W trudnej sytuacji nadal są pracownicy firmy Magneti Marelli Poland w Sosnowcu. – Przed epidemią koronawirusa wyprodukowaliśmy sporo zapasów, które muszą zejść w pierwszej kolejności. Obecnie mamy obłożenie na poziomie 60-70 proc., ale pojawiła się nadzieja na zwiększenie produkcji od 1 lipca – mówi przewodniczący zakładowej „Solidarności” Aleksander Jacuniak. W zakładzie w dalszym ciągu obowiązują zapisy porozumienia antykryzysowego, zakładającego obniżenie wymiaru czasu pracy o 20 proc. – Ludzie narzekają na niskie wynagrodzenia, kto może, szuka innej pracy – dodaje szef związku. Zakład zatrudnia ok. 1,8 tys. pracowników i jest producentem lamp samochodowych.
http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/regiony/item/19616-motoryzacja-rusza-ale-do-normalnosci-jeszcze-daleko
TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE W POLSCE BRANŻA MOTORYZACYJNA TO TAKŻE SETKI FIRM DOSTARCZAJĄCYCH CZĘŚCI DO FABRYK SAMOCHODÓW.

DZIŚ MIESZAMY WIADOMOŚCI OPTYMISTYCZNE Z TYMI MNIEJ POZYTYWNYMI. TERAZ GŁOS BARDZIEJ CHŁODZĄCY. Wsparcie nie spełniło naszych oczekiwań – twierdzi przeszło połowa firm zrzeszonych w bilateralnych izbach handlowych, które skorzystały z rządowej pomocy w ramach tarcz antykryzysowych. Pogorszenia wyników finansowych na koniec 2020 r. spodziewa się 80 proc. przedsiębiorców, 90 proc. już zmniejszyło sprzedaż, przeszło połowa ograniczyła lub wyhamowała inwestycje – takie wyniki przedstawia badanie polskich i zagranicznych firm zrealizowane przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Ankietowani przedsiębiorcy oceniają, że powrót do poziomu działalności sprzed pandemii koronawirusa będzie możliwy nie wcześniej niż za 6–12 miesięcy.
https://www.ccifp.pl/komunikacja/aktualnosci/n/news/firmy-tna-koszty-i-wstrzymuja-inwestycje-ale-recesja-nie-dotknie-kazdego.html

GIEŁDA ROŚNIE, EURO PO 4,46, A W PARTII RAZEM MOŻNA ZAROBIĆ 200 TYS ZŁ…

Szokujące zarobki działaczy partii Razem! W partii Razem można za 7 miesięcy pracy w zarządzie można zarobić 200 000 zł. Oświadczenie majątkowe Adriana Zadberga:
http://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/2D31FA8AD129B1ADC1258579005CCDE8/%24File/OSW91_442.pdf
ZARZĄD RAZEM USTALIŁ SOBIE HORRENDALNE WYPŁATY, JEDNOCZEŚNIE WALCZĄC Z WYKLUCZENIEM I PROPONUJĄC 75% PODATKU DOCHODOWEGO – TAK TYLKO ZAUWAŻAMY…

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close