Kultura i sztukaMediaŚwiatTechnologie

Amazon Prime zrobi serial na podstawie serii gier Fallout

Dobra wiadomość dla fanów serii Fallout

Serwis Amazon Prime zapowiedział, że w ramach współpracy z Bethesdą Game Studios, Bethesdą Softworks i Kilter Films stworzą serial na podstawie gier z uniwersum Fallout. Jak zapewniają twórcy:

Fallout to jedna z najwspanialszych serii gier wszech czasów. Każdy rozdział tej szaleńczo pomysłowej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezmiernie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, aby ożywić ten ogromny, przewrotny i mrocznie zabawny świat z Amazon Studios.

Producentami wykonawczymi zostali Jonathan Nolan, Lisa Joy oraz Athena Wickham z Kilter Films, ale cały projekt będzie także nadzorował Todd Howard z Bethesdy. Przedstawiciel studia podkreślił, że prace nad adaptacją trwają od lat:

Przez ostatnią dekadę szukaliśmy wielu sposobów, aby wprowadzić Fallout na ekran. Ale od momentu, gdy kilka lat temu po raz pierwszy rozmawiałem z Jonathanem i Lisą, było jasne, że to oni i ekipa z Kilter są tymi, którzy zrobią to dobrze. Jesteśmy ogromnymi fanami ich twórczości i nie możemy być bardziej podekscytowani pracą z nimi oraz Amazon Studios.

Jonathan Nolan pracował nad scenariuszami do takich filmowych i serialowych hitów jak „Westworld”, „Interstellar”, „Mroczny Rycerz powstaje”, „Impersonalni”, „Mroczny Rycerz” i „Prestiż”. Nazwisko może wydawać się czytelnikom znajome, Jonathan to brat Christophera Nolana, znanego reżysera. Natomiast Lisa Joy opracowała historię dla „Westworld” czy też „Burn Notice”.

Źródło: PPE

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close