PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Sławomir Peszko będzie sprzedawał wódkę

SEZON NA PRZEGLĄDANIE OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH UWAŻAMY ZA OTWARTY! DZIŚ ZAPRASZAMY NA…

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego

Prezes PiS zarobił w ubiegłym roku 94,2 tysięcy złotych z uposażenia poselskiego oraz 30 tysięcy złotych nieopodatkowanej diety poselskiej. Co miesiąc Poseł Kaczyński dostaje emeryturę w wysokości 6,9 tysięcy złotych. Kaczyński posiada dom na Warszawskim Żoliborzu o wartości 1,5 mln zł. Zgromadził także 104 tys. złotych oszczędności. W stosunku do zeszłego roku powiększył swój majątek o ponad 20 tys. złotych.
Link do skanu oświadczenia na stronach sejmu: http://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/DED182CC13BDC050C1258557003CEF80/%24File/OSW91_149.pdf

Oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, polityk nie ma ani domu, ani mieszkania. W ubiegłym roku zaoszczędził 30 tys. złotych. Dokument, podobnie jak w poprzednich latach, jest trudny do odczytania…
http://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/FD73FCCE0719A11FC125857A00204601/%24File/OSW91_378.pdf
BO PISANY PISMEM LEKARSKIM…

Globalna gospodarka powróci na ścieżkę rozwoju w 2021 r., po okresie zamrożenia rynków wzrost jest nierównomierny – wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ocenili, że np. hotelarstwo, turystyka mogą borykać się z kryzysem przez dłuższy czas. – pisze portal Polskie Radio 24.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2544226,Eksperci-swiatowa-gospodarka-zacznie-stawac-na-nogi-juz-w-przyszlym-roku

Płaca minimalna 3 tys. zł w 2021 r. i 4 tys. zł w 2024 r. – takie obietnice Jarosław Kaczyński składał raptem niespełna rok temu, tuż przed wyborami parlamentarnymi. Epidemia i kryzys szybko pokazały, jak bardzo palcem po wodzie pisana była obietnica PiS – pisze portal Gazeta.pl – Dziś trudno wróżyć, czy w “normalnych” okolicznościach gospodarczych doszlibyśmy do płacy minimalnej 4 tys. zł za niespełna cztery lata. Wiadomo natomiast, że PiS nie wzięło w swoich wielkich planach pod uwagę jednego czynnika – ewentualnego kryzysu. Ten niestety nadszedł już pół roku po obietnicach prezesa PiS. Firmy, zamiast skupiać się na inwestycjach w innowacje (by móc podnosić pracownikom płace), muszą walczyć o przetrwanie i utrzymanie załogi, także wskutek cięć pensji.

Podwyżka płacy minimalnej aż o 400 zł od przyszłego roku – z 2,6 tys. zł do 3 tys. zł, i dalej do 4 tys. zł w kolejnych latach – stoi pod gigantycznym znakiem zapytania. O ile w zeszłym roku plany PiS dotyczące płacy minimalnej ogłaszane były w obecności tysięcy zwolenników, o tyle wieściami o tym, że przestrzelono, już tak chętnie politycy rządzącej partii się nie chwalą – mimo wielu okazji, bo znów trwa wszak okres wyborczych wieców i spotkań – przeczytamy dalej w Gazecie.pl.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26094606,placa-minimalna-3-tys-zl-w-2021-r-pis-po-cichu-wycofuje-sie.htm
SAMA TA PODWYŻKA W UBIEGŁYM ROKU PRZEWYŻSZYŁA OCZEKIWANIA NAWET ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH!

CO TU SIĘ NA OBIECYWAŁO! Andrzej Duda: Dostęp do internetu prawem każdego Polaka. Oprócz dostępu do sieci dla wszystkich, Karta przewiduje również dalszą cyfryzację administracji, sprzeciw wobec ACTA2 i wobec podatku od smartfonów. Prezydent obiecał też „równy start w cyfrowy świat dla każdego ucznia”, czyli darmowy internet w każdej szkole, mobilne pracownie informatycznej w każdej szkole i służbowy sprzęt dla każdego nauczyciela. Nie obyło się też bez słynnego odnoszenia się do poprzednich rządów. Duda stwierdził, że pięć lat temu, edukacja zdalna podczas epidemii by się nie udała i jest to zasługa PiS. Prezydent podkreślał też, że Karta to sprzeciw wobec cenzury w internecie.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/02/duda-obiecuje-dostep-do-internetu-prawem-kazdego-polaka/
A CO Z CENZURĄ PIOSENEK W RADIU? ZŁOŚLIWIE ZAPYTAMY.

SOLORZ KUPI SOBIE INTERIE. Wirtualne media donoszą – Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na kupno Grupy Interia przez Telewizję Polsat od Grupy Bauer Media. Transakcja, o wartości 422 mln zł, ma zostać sfinalizowana w lipcu.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uokik-zgodzil-sie-na-kupno-interii-przez-polsat-finalizacja-transakcji-w-lipcu
TAKA TROCHĘ REPOLONIZACJA MEDIÓW.

LUDZIE WOLĄ WIADOMOŚCI… Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w czerwcu br. zostały „Wiadomości” emitowane w TVP1 i TVP Info, które wyprzedziły „Teleexpress” TVP1 i TVP Info i „Fakty” TVN i TVN24 BiS – wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. „Wiadomości” TVP1 i TVP Info w czerwcu 2020 roku oglądało średnio 2,58 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 22,90 proc. udziału w rynku telewizyjnym. (…) Na drugą lokatę spadły „Fakty” TVN i TVN24 BiS. Widownia dziennika zwiększyła się o 11,23 proc. (251 tys. osób) do 2,48 mln oglądających. Udział „Faktów” w rynku wzrósł z 22,66 proc. do 24 proc.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-programow-informacyjnych-czerwiec-2020-wiadomosci-liderem
TO AKURAT POZOSTAWIMY JUŻ BEZ KOMENTARZA…

TROCHĘ TO DZIWINE, ALE FIRMA DOWOŻĄCA JEDZENIE MA STRATĘ PO KWARTALE LOCKDOWNU… Spółka Frisco zakończyła ubiegły rok przychodami na poziomie 120 mln zł. Strata netto firmy to 17,41 mln zł. Udział rynkowy e-sklepu w branży e-grocery wyniósł 44.2%, rosnąc odpowiednio o 2.6 p.p. rdr. Baza aktywnych klientów na koniec roku to 75,5 tys. gospodarstw – pisze portal Dla Handlu.
https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/frisco-ze-strata-na-poziomie-17-41-mln-zl-udzialy-firmy-w-rynku-to-az-44-proc,89170.html

KOLEJNE ZDZIWIENIE. POLACY ZAMKNIĘCI W DOMACH NIE KUPOWALI W TELEZAKUPACH. Telezakupy Mango znikają z telewizji! Ten kultowy kanał z telesprzedażą funkcjonował na rynku od 18 lat. Trudno wyobrazić sobie życie bez Mango – okazuje się jednak, że będzie trzeba przyzwyczaić się do świata bez sprzedaży na telefon. O tym donosi Super Express. Telezakupy Mango znikają od 1 sierpnia. (…) Telezakupy Mango znikają z telewizji, bo “nadawca zakończył emisję programu”. Informacja trafiła najpierw do abonentów sieci Toya – to łódzka kablówka. Sprawę nagłośnił magazyn “Press”. Oficjalnie nie poinformowano, czy program dobił koronawirus, czy rozwój innych form sprzedaży, głównie internetu. Mango sprzedaje także w sklepach stacjonarnych – te, z powodu pandemii koronawirusa, również znalazły się w trudnej sytuacji.
https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kultowy-kanal-znika-z-telewizji-telezakupy-mango-upadly-przez-wirusa-aa-exJo-Epr3-Bfda.html

ZA TO OŻYŁY OGRÓDKI DZIAŁKOWE! Obecnie 4 mln osób w Polsce posiada własny ogródek – pisze money.pl Choć do niedawna nie miały wzięcia, to pandemia i izolacja przypomniały o ich urokach. Moda na ogródki działkowe znów ożyła. Koronawirus zamknął ludzi w domach i uniemożliwił im swobodnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Odskocznią stała się działka. Dziś ceny ogródków działkowych są dwukrotnie wyższe niż przed pandemią. (…) Dla wielu Polaków stały się również sposobem na inwestycję.
https://www.money.pl/gospodarka/ogrodki-dzialkowe-znow-na-topie-chetnych-nie-brakuje-ceny-rosna-6528006309206145a.html

Aż do 2020 r. w Polsce z roku na rok rosło przeciętne wynagrodzenie. Jednocześnie zmniejszała się stopa bezrobocia, a rynek pracodawcy stopniowo zmieniał się w rynek pracownika. Pandemia COVID-19 odwróciła ten trend. Pogorszyła się kondycja finansowa wielu firm, a to znacząco utrudniło realizację ewentualnych planów podwyżek wynagrodzeń. – Rzeczpospolita podaje wyniki badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego przeprowadzonego pod koniec 2019 r. – (…) nie można powiedzieć, że w czasie dobrej dla pracownika koniunktury podwyżki były oczywistym trendem. Jedynie 9 proc. badanych planowało podniesienie płac w 2020 r.
https://www.rp.pl/FIRMA-Biznes/306299972-Jak-pandemia-zmienila-nasze-wynagrodzenia.html

W USA przybyło 5 mln miejsc pracy. „Zatrudnienie wróciło do poziomów z 2014 roku” – pisze 300 Gospodarka – Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w czerwcu o 4,8 mln – podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia spadła do 11,1 proc. Dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się lepsze od oczekiwań ekonomistów, którzy spodziewali się zwyżki o 3 mln miejsc pracy.
https://300gospodarka.pl/news/w-usa-przybylo-5-mln-miejsc-pracy-zatrudnienie-wrocilo-do-poziomow-z-2014-roku
BEZROBOCIE SZYBKO PRZYSZŁO, SZYBKO POSZŁO. USA MA BARDZO ELASTYCZNE PRAWO PRACY. MOŻNA ZWALNIAĆ Z DNIA NA DZIEŃ. ŁATWO SIĘ WIĘC TEŻ PRZYJMUJE DO PRACY.

ZA TO Z KORONAWIRUSEM W USA DALEJ PROBLEM. Ponowny lock-down w części Kalifornii. Jak podaje w swoim serwisie ekonomicznym Bank ING – Wczoraj w USA zdiagnozowano ponad 50 tys. nowych przypadków Covid-19, co oznacza że pandemia wciąż powiększa swój zasięg w tym kraju. W coraz większym stopniu przekłada się to na aktywność gospodarczą. Gubernator Kalifornii rozszerzył niedawno wprowadzony lock-down na wszystkie lokale gastronomiczne oraz kina, muzea, kasyn w 19 z 58 hrabstw stanu.
https://www.ing.pl/serwis-ekonomiczny?news_id=1104420-pandemia-eskaluje-w-usa-ponowny-lock-down-w-czesci-kalifornii

Posłowie klubu parlamentarnego Koalicja Polska (PSL i Kukiz15) złożyli w Sejmie projekt ustawy, która może zmienić sposób, w jaki kupujemy alkohol przez internet. W czym rzecz, ktoś zapyta, przecież dziś można kupić wino, czy piwo w sklepie przez internet? Tak, ale jest pewna luka, którą chcą naprawić posłowie – pisze Fakt. Dziś zamawiając np. jedzenie z dostawą do domu nie możemy przy okazji zamówić z restauracji piwa, czy wina, które mają w swojej ofercie. Podobnie jest z pubami, niekiedy mają nietypową ofertę, której w sklepie nie dostaniemy, ale nie mogą nam jej sprzedać przez telefon/internet z dowozem. Posłowie chcą zmienić przepisy, by wspomóc branżę gastronomiczną.
https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/handel-alkoholem-przez-internet-poslowie-chca-zmiany-przepisow/68q2z3x?
OBY WIĘCEJ TAKICH INICJATYW. UŁATWIAJMY SOBIE ŻYCIE.

W autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie policjanci będą zwracać uwagę czy pasażerowie mają na twarzy maseczki – poinformował w czwartek rzecznik prasowy prezydenta miasta Maciej Chłodnicki o czym piszą Filary Biznesu – Patrole policyjne kontrolować będą autobusy i zwracać będą uwagę na zachowanie odstępu i zakładanie maseczek. (…) Wciąż w Polsce trzeba nosić maseczki, jeśli dystans społeczny jest mniejszy niż 2 m oraz w pomieszczeniach zamkniętych – jak środki komunikacji miejskiej, sklepy, galerie handlowe.
https://filarybiznesu.pl/policja-sprawdzi-maseczki-w-autobusie/a4816
A PREMIER MORAWIECKI MÓWI, ŻE NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ… JAK TU NIE ZGŁUPIEĆ…?

Sławomir Peszko wraz z kilkoma kolegami po fachu, Jakubem Wawrzyniakiem, Grzegorzem Kuświkiem i Dusanem Kuciakiem otworzył lokal w Sopocie. W “Team Spirit” będzie można obejrzeć mecz, zjeść coś smacznego, a także napić się wódki o nazwie “Peszko”. Trzeba przyznać, że polscy piłkarze wpadli na ciekawy pomysł… – donosi Onet.
https://sport.onet.pl/ofsajd/slawomir-peszko-otworzyl-lokal-w-sopocie-w-team-spirit-mozna-sie-napic-wodki-peszko/yb0qvzp

DOLAR 3,97, EURO 4,46, FRANK 4,19, MICROSOFT ODŚWIEŻY MENU START W WINDOWS 10, A W LASACH POJAWIŁY SIĘ GRZYBY!

UDANEGO GRZYBOBRANIA W WEEKEND!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close