GospodarkaHandelKultura i sztukaMarketingPaństwoPolitykaŚwiat

Kanye West chce kandydować na prezydenta USA! Wspiera go Elon Musk

Raper prezydentem?

Kanye West zapowiedział na Twitterze, że zamierza kandydować na prezydenta USA. Jego deklaracja szybko stała się najgorętszym tematem dyskusji w Stanach. Bloomberg zastanawia się jednak czy raper nie próbuje w ten sposób tylko zdobyć medialną uwagę. Jeśli jednak Kanye West na poważnie myśli o kandydowaniu, to czeka go spora przeprawa, bowiem wybory w USA odbędą się już w listopadzie.

W wyścigu biorą udział Donald Trump i Joe Biden. Kanye West ogłosił chęć kandydowania w wyborach na prezydenta USA w sobotę wieczorem. Jego wpis na Twitterze natychmiast stał się viralem, a dyskusja na ten temat szybko też przeniosła się do mediów.

Swoje wsparcie – choć również nie wiadomo, czy na poważnie, czy dla żartu – wyraził dla Westa miliarder i CEO Tesli Elon Musk. Dosłownie kilka dni wcześniej West wrzucał na Twittera zdjęcie z Muskiem.

Według Bloomberga, jeśli West poważnie myśli o kandydaturze, czeka go kilka przeszkód do pokonania. Po pierwsze, rozpoczęcie w ogóle kampanii wyborczej, gdy pozostali kandydaci są rozpędzeni. Po drugie, musiałby zbudować odpowiednią organizację polityczną bez wsparcia partii istniejących w USA. Potem jeszcze musi zakwalifikować do wyborów.

A może to tylko promocja?

Na chwilę obecną West “nie wydaje się mieć wypełnionych dokumentów” związanych z kandydowaniem. Piosenkarz od lat mówił o startowaniu na prezydenta i zapowiadał swój start na 2024 rok. Raper wielokrotnie do tej pory współpracował z Donaldem Trumpem.

Jeśli jednak Kanye West chce jedynie zwrócić na siebie uwagę, może to mieć związek z najnowszymi biznesami rapera i jego żony Kim Kardashian. West zaczął bowiem współpracę z marką GAP nad nowymi liniami ubrań, nazwanymi Yeezy Gap.

Z kolei Kim Kardashian sprzedała 20% należącej do małżeństwa linii kosmetyków za 200 mln dolarów, międzynarodowemu gigantowi branży beauty – firmie Coty Inc. Jest to właściciel między innymi marki Max Factor. Kilka miesięcy wcześniej Coty przejęło połowę biznesu innej celebrytki z rodziny Kardashian – Kylie Jenner.

Tak, dobrze myślicie. Gdyby tak się jednak stało, że West został prezydentem… Kim Kardiashan będzie pierwszą damą…

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close