PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Szef Boeinga wyleciał za słowa napisane 33 lata temu

BĘDZIE PODATEK NA SMATRFONY? Kontrowersyjny projekt prawie gotowy W skrócie chodzi o to, by urządzenia typu telewizor czy smartfon – na których odtwarzane są często treści z naruszeniem praw autorskich – obciążone były dodatkową opłatą – pisze Rzeczpospolita – Często na nich tworzone są kopie treści na tzw. własny użytek i tym opłatę motywują twórcy. Środki mają trafiać na fundusz, z którego finansowana będzie zarówno pomoc dla artystów, jak i wsparcie systemu emerytalnego.
https://www.rp.pl/Media-i-internet/307059923-Niedlugo-ustawa-z-oplatami-za-smartfony.html
RZĄD JAK OBIECAŁ TAK NIE PODWYŻSZA PODATKÓW. ON WPROWADZA NOWE.

Szef Boeinga rezygnuje. Poszło o artykuł sprzed ponad 33 lat. Niel Golightly, szef komunikacji Boeinga, zrezygnował ze stanowiska po tym, jak pracownik złożył skargę na artykuł, który były pilot wojskowy USA napisał 33 lata temu. Tekst dotyczył tego, że kobiety nie powinny służyć w walce. Jak wówczas napisał: “Nie chodzi o to, czy kobiety mogą strzelać z M-60, walczyć z myśliwcami podczas walk myśliwskich lub prowadzić czołgi. Wprowadzenie kobiet do walki zniszczyłoby wyłącznie męskie wartości związane z wojskiem oraz kobiecy wizerunek mężczyzn walczących o pokój, dom i rodzinę.”
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/04/szef-boeinga-rezygnuje-poszlo-o-artykul-sprzed-ponad-33-lat/
STRACH POMYŚLEĆ JAK ZA 30 LAT ZACZNĄ WYPŁYWAĆ DZISIEJSZE WPISY NA MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH.

Minimalna 4 000 złotych? MF chyba przez przypadek ujawniło, że obietnica PiS poszła do kosza
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/05/minimalna-4-000-zlotych-rzad-przez-przypadek-ujawnil-ze-obietnica-pis-chyba-poszla-do-kosza/

PANDEMIA ZMIENIA NASZE NAWYKI. Polacy przyzwyczaili się do zakupów w internecie. Już 73% internautów robi zakupy online. Tak wynika z tegorocznego raportu Gemius – wynik ten jest lepszy od poprzedniej fali badania aż o 11 p.p. Znaczenie może mieć tu okres pandemii i obostrzeń w życiu gospodarczym i społecznym, który skłonił wiele osób do kupowania przez internet. Dziś kupujący online to – w porównaniu z niekupującymi – nieco częściej osoby młodsze, z wyższym wykształceniem oraz dobrze oceniające sytuację finansową swojego gospodarstwa domowego.

Nie kupują, bo wolą fizyczny kontakt z produktem. Niekupujący online stanowią 27% ogółu badanych. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy najczęściej wymieniają oni potrzebę fizycznego kontaktu z produktem przez zakupem – tę odpowiedź wybrało aż 43% respondentów w grupie niekupujących. Jak wynika z raportu, czynniki, które mogłyby skłonić ich do e-zakupów w przyszłości, wiążą się przede wszystkim z kwestiami finansowymi: respondenci wskazywali w tym kontekście na niższe ceny produktów i dostawy czy bezpieczniejsze formy płatności – czytamy dalej w raporcie Gemiusa.
https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/e-commerce-w-polsce-2020.html

Posiadanie dóbr na własność staje się coraz mniej popularne. Krótkookresowo wynajmujemy sprzęt medyczny, remontowy, auta, rowery i mieszkania. Dla 36 proc. z nas to po prostu tańsze rozwiązanie.
Dotyczy to np. przemieszczania się, gdzie możliwość krótkookresowego najmu, nawet na minuty, skutecznie zastępuje konieczność posiadania auta czy roweru. Z najnowszych analiz BIG InfoMonitor, które „Rzeczpospolita” publikuje jako pierwsza, wynika, że Polacy pokochali taki styl życia, choć wciąż znajduje się on jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.
https://www.rp.pl/Biznes/307059921-Polacy-coraz-chetniej-pozyczaja-i-wspoldziela.html

KINA COŚ NIE CHCĄ SIĘ OTWORZYĆ… Jak podaje Rzeczpospolita – Piątek miał być dniem zero dla multipleksów. Jednak Cinema City pozostają zamknięte, a Mulitkino zwleka z pełnym otwarciem sieci. To wina Hollywood. 19 czerwca wystartowała część kin Multikino i Cinema 3D, a piątek 3 lipca miał być w Polsce dniem wznowienia działalności całego rynku multipleksów. Ostatecznie ruszyły kina Helios – i też nie wszystkie.
https://www.rp.pl/Media-i-internet/307059925-Wiekszosc-kin-wciaz-zamknieta.html

Sektor handlu wielkopowierzchniowego (galerie handlowe, parki handlowe, outlety) został bardzo poważnie dotknięty negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. – pisza ekonomiści BOŚ Banku w raporcie – Po w prowadzeniu w połowie marca ograniczeń działalności w galeriach do sklepów spożywczych, drogerii, aptek i pralni liczba klientów odwiedzających te centra handlowe zmniejszyła się w kwietniu o ok. 80% r/r. (…) Po 4 maja, kiedy przywrócono większość działalności w galeriach handlowych, ruch zaczął się stopniowo odradzać lecz pozostał wyraźnie mniejszy niż przed epidemią. W maju i czerwcu liczba klientów stanowiła 60-70% notowanej w tych samych miesiącach poprzedniego roku.
https://www.bosbank.pl/__data/assets/pdf_file/0027/26829/BOSBank_Galerie_handlowe_2020.06.pdf

Benzyna mocno podrożeje? W drugim kwartale ropa naftowa podrożała najwięcej w ciągu 30 lat. Ale i tak jest o jedną trzecią tańsza niż na początku roku i wątpliwe, by szybko zaczęła kosztować tyle, co przed pandemią koronawirusa – uspokaja Gazeta.pl – Na stacjach paliw nie ma dramatu i wiele wskazuje, że ten stan szybko się nie zmieni. Ceny ropy naftowej zależą przede wszystkim od popytu na nią, a z tym nie jest i nie będzie szybko tak dobrze, jak w czasach przed koronawirusem.

Ceny ropy jak kolejka górska – przeczytamy dalej w Gazecie.pl – Najpierw, przez pandemię COVID-19 i zamknięcie gospodarki, kurs ropy spadł z okolic niecałych 60 dolarów za baryłkę z początkiem roku do zera lub niżej. To nie żart, w drugiej połowie kwietnia po raz pierwszy kontrakty terminowe na ropę były ujemne. (…)
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26096195,benzyna-mocno-podrozeje-bez-obaw-nafciarze-nie-powroca-szybko.html
OCZYWIŚCIE UJEMNE CENY KONTRAKTÓW TERMINOWYCH NA RYNKACH HURTOWYCH NIE OZNACZAŁY UJEMNYCH CEN NA STACJACH. A SZKODA…

DAWNO NIE BYŁO OBIETNIC RZĄDU. CHYBA 2 DNI CZEKALIŚMY! I OTO JEST ZAPOWIEDŹ NOWEGO FUNDUSZU! – Fundusz Patriotyczny ma wspierać fundacje i stowarzyszenia o profilu patriotycznym – zapowiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy wspierać polskich naukowców, którzy będą szerzyli myśl patriotyczną, odszukiwali z przeszłości ślady polskości i na tym budowali naszą wielką przyszłość – dodał.
CZEGO SIĘ NIE OBIECA, BY PRZEKONAĆ WYBORCÓW KONFEDERACJI DO DUDY

KORONAWIRUS ZWIĘKSZY BEZROBOCIE WSZĘDZIE. TERAZ MAMY INFO Z UKRAINY. Zamknięcie związane z pandemią COVID-19 uderzyło w gospodarkę i Polski, i Ukrainy, jednak już widać, że z różną siłą. Różne też będą długoterminowe skutki w obu krajach. Największym problemem może być bezrobocie – pisze Michał Kozak na łamach Obserwatora FInansowego
https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/przez-covid-19-wzrosnie-bezrobocie-na-ukrainie/

LOT rozważa przywrócenie połączeń do Stanów Zjednoczonych Analizujemy możliwość uruchomienia dalekodystansowych rejsowych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, jednak musimy brać pod uwagę restrykcyjne przepisy obowiązujące w tym kraju w związku z pandemią – mówi rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski, o czym pisze Portal Polskie Radio 24.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2545667,LOT-rozwaza-przywrocenie-polaczen-do-Stanow-Zjednoczonych
W OGÓLE POLECAMY WAM ZAJRZEĆ NA STRONY LINII LOTNICZYCH. TANIOSZKA JEST.

DZIŚ WYBORCZA ROZDA MILION EGZEMPLARZY SWOJEJ GAZETY W KTÓREJ AGITUJE PRZECIW ANDRZEJOWI DUDZIE. Jak podał na swoim Twitterze, Z-ca Redaktora Naczelnego GW Jarosław Kurski (to brak Jacka) – Od jutra rozdajemy MILION egzemplarzy “Gazety Przed-Wyborczej”. A w niej wszystko, o czym on chciałby zapomnieć, a obywatele przed głosowaniem powinni pamiętać.
https://twitter.com/JaroslawKurski/status/1279490434952237056

W BEZŁPATNYM EGZEMPARZU ZNAJDZIEMY M.IN. WIERSZ ZBIGNIEWA HOŁDYSA:
“Widziałem orła cień mgły ostry
bez o imię zapytania siostry
Co długopis bił jak serce
i nie miawszy swego zdania
Dojną doił był krainę
Mając ją za swą waginę
I przełykał cicho ślinę
W bohaterskim śnie Burego
Od Zeusa dziś którego
Jezus miał za zbawionego”

FORMA AKCJI JEST OCENIANA ŚREDNIO… FIlip Poloska, redaktor naczelny NOIZZ.pl komentuje – Jakbyście się zastanawiali w jakiej dupie jesteśmy jeśli chodzi o zrozumienie społeczeństwa przez media to przypomnijcie sobie, że w 2020, na tydzień przed wyborami ktoś wydrukował milion egzemplarzy uszczypliwego wiersza Hołdysa, żeby dobitnie pokazać niezdecydowanym wyborcom z małych miast, że Duda hmm to jednak nie był najlepszym prezydentem xD
https://www.facebook.com/filip.poloska/posts/10158323151609557

A NA OKŁADCE NEWSWEEKA, ZDJĘCIE TRZASKOWSKIEGO I HASŁO “Marsz, marsz Trzaskowski”.

CIEKAWOSTKA: Jak dobrze zabezpieczacie swoje konta? „123456” nadal wiedzie prym wśród haseł. Wśród 1 miliarda haseł pochodzących z wycieków danych najczęstszym jest „123456”. Ten ciąg znaków pojawił się aż 7 milionów razy, odpowiadając za 0,7 procenta haseł, wynika z analizy przeprowadzonej przez młodego adepta informatyki Ata Hakçila.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/03/jak-dobrze-zabezpieczacie-swoje-konta-123456-nadal-wiedzie-prym-wsrod-hasel/
CZYLI JEDNAK NIE “QWERTY”

GIEŁDA ROŚNIE, EURO 4,46, A ZENEK IRYTUJE ŚPIEWAJĄC W REKLAMACH MEDIA MARKT…

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close