MediaPaństwoPolitykaPolskaŚwiat

Max Kolonko ogłosił się prezydentem i obiecuje 10 tysięcy dolców od Chin dla każdego Polaka

Samozwańczy prezydent zza oceanu

Parę dni temu, znany dziennikarz Mariusz Max Kolonko wygłosił na swojej płatnej platformie MaxTV “Orędzie do narodu polskiego”. Kolonko stwierdził, że rozpoczęła się “patriotyczna narodowa republikańska rewolucji” na której czele stanie, a następnie… ogłosił “powstanie Stanów Zjednoczonych Polski” oraz mianował się prezydentem. Tytułuje się mianem POTUSPL, jest zatem potusoprezydentem, czyli prezydentem-rezydentem tegoż wymyślonego kraju.

Samozwańczy prezydent nie spoczywa jednak na zmyślonych laurach. Teraz Kolonko udostępnia w mediach kolejne fragmenty swojego “orędzia”. W jednym z nich ogłosił, że będzie domagał się od Chin odszkodowań za pandemię koronawirusa, a każdy Polak dostanie 10 tysięcy dolarów. 

Będę domagać się od socjalistów Chińskiej Republiki Ludowej wypłaty odszkodowań za straty spowodowane pandemią chińskiego wirusa dla każdego obywatela polskiego w wysokości 10 tysięcy dolarów na osobę – mówi Kolonko.

To jednak nie koniec zapowiedzi Maxa Kolonki:

Wezwę rząd Stanów Zjednoczonych prezydenta Trumpa do budowania koalicji państw domagających się odszkodowań dla narodów cywilizacji zachodniej, które ucierpiały w wyniku chińskiej pandemii. Pismo w tej sprawie zostało skierowane przeze mnie do Departamentu Stanu i do prezydenta Donalda Trumpa.

Ponadto Kolonko zapowiada, że “będzie zabiegał o włączenie Rosji do państw sojuszników cywilizacji zachodniej” i “skończy z rusofobią, antypolonizmem i antysemityzmem”. Od Niemiec chce z kolei odszkodowania za zniszczenia wojenne i zbrodnie na polskim narodzie. Niemcy musiałyby płacić 1% z 2% składek NATO na wschodnią flankę ze szczególnym uwzględnieniem Polski. To nie wszystko.

Kolonko zapowiedział również utworzenie “planu Trumpa” na wzór “planu Marshalla” i intensywne wspieranie amerykańskiego prezydenta, tak aby zacieśnić relacje polsko – amerykańskie.

Wystąpię również do prezydenta Stanów Zjednoczonych o pomoc gospodarczą dla Polskiej Republiki na miarę powojennego planu Marshalla, którego nigdy nie otrzymaliśmy, a który nam, jako kraju najbardziej poszkodowanego w II wojnie światowej, jak najbardziej się należy. Niech będzie to plan Trumpa, pomocy gospodarczej dla Polski. Oznacza to też, że Polonia będzie masowo i solidarnie wspierać Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach. Tak oto z naszym amerykańskim sojusznikiem zbudujemy silną, kapitałową i bogatą Polskę.

Źródło: YouTube

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close