HandelPolskaRynek pracyZwiązki zawodowe

Auchan porozumiał się w sprawie odpraw dla zwalnianych pracowników

Jest porozumienie ze związkowcami

Jak informuje portal DlaHandlu, parę dni temu odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami spółki Auchan Polska a związkami zawodowymi. Rozmowa dotyczyła odpraw dla pracowników, związanych z podjętą przez zarząd Auchan Polska decyzją o likwidacji dwóch hipermarketów w Mysłowicach oraz Dąbrowie Górniczej. Jak podaje NSZZ „Solidarność” padły konkretne propozycje ze strony sieci.

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” przedstawili warunki zwolnień grupowych, jakie związek był skłonny zaakceptować. Warunki dotyczyły łącznie 293 osób zatrudnionych w likwidowanych sklepach. Ich planowany termin zamknięcia dla klientów to 30 sierpnia.

Auchan Polska w toku negocjacji zgodził się na odprawy w wysokości jednomiesięcznej pensji plus 3 000 zł dla pracowników ze stażem do 2 lat, dwóch miesięcznych pensji plus 5 500 zł dla osób, które mają staż od 2 do 8 lat i trzech miesięcznych pensji plus 8 500 zł dla osób pracujących jeszcze dłużej. Zarząd sieci przystał także na propozycję objęcia zwalnianych pracowników pakietem Allianz Zdrowie za 1 gr przez dodatkowe trzy miesiące od momentu ustania umowy. Jak podali związkowcy:

Wagę tego porozumienia możemy docenić w przyszłości, nie są to ostatnie likwidowane sklepy Auchan w Polsce. Auchan Polska Sp. z o.o. nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Decyzję o zamknięciu sklepów poprzedziła wnikliwa analiza finansowa i organizacyjna obu placówek, przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności.

Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w tych lokalizacjach. Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe.

Źródło: DlaHandlu

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close