GastronomiaHandelMarketingPolskaZdrowie i medycyna

Bakterie E.coli w popularnej diecie pudełkowej. Firma zaprzecza i zrzuca winę na klientów

Bakterie w żywności z pudełek

Portal Money.pl opisuje przypadek Mateusza, który po jednym z dań z diety pudełkowej nabawił się ciężkiego zatrucia: wysoka gorączka i wymioty, który trwały parę dni. Najpierw myślał, że to przypadek, ale na facebookowej grupie klientów firmy Fit Boxy znalazł kilkanaście innych osób z podobnym doświadczeniem. Wszystkie w tym samym czasie.

Klienci firmy cateringowej zgłosili się do sanepidu w Wejherowie – to w tym mieście znajduje się zakład Fit Boxy, w którym przygotowywano posiłki dla prawie 6 tys. klientów firmy.

Kontrola Sanepidu wykazała obecność bakterii E.coli w między innymi kurczaku, kluskach leniwych oraz na stanowiskach przygotowania posiłków. Najprawdopodobniej to ona była przyczyną problemów zdrowotnych klientów firmy. Jak podaje money.pl Sanepid nakazał zamknięcie placówki do momentu „usunięcia nieprawidłowości”.

Od 6 lipca firma wznowiła działalność, po tym, jak wcześniej poddano utylizacji posiłki w magazynach, a zakład dokładnie zdezynfekowano.

Fit Boxy zrzuca winę na klientów…

I sprawa rozeszłaby się w końcu po kościach, gdyby nie zachowanie firmy. Klienci Fit Boxy są oburzeni, bo firma informowała, że przerwa w dostawach jest spowodowana „awarią prądu” i nie przyznała się do kontroli z Sanepidu.

Klienci zaczęli więc rozpowszechniać informacje o tym, co ich spotkało na profilu firmy na Facebooku. Wymieniali przy tym objawy swoich dolegliwości. Skarżyli się na bóle głowy, gorączkę oraz problemy żołądkowe. Odpowiedzią Fit Boxy było usuwanie nieprzychylnych komentarzy oraz banowanie ich autorów.

Money.pl zwróciło się do firmy z prośbą o komentarz. Ta przerzuca winę na klientów, mówiąc, że wielu z nich korzysta przecież z innych produktów, których oni nie przygotowują. Co więcej, zasugerowano, że to szkodliwe działanie konkurencji z branży cateringowej.

Firmie gratulujemy świetnego działu marketingu.

Źródło: Money

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close