PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Gwiazda TVP oskarżona o oszustwa podatkowe, Banaś idzie na wojnę z PiSem

Gwiazda TVP oskarżona o oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011 i prezenterka TVP, została oskarżona o oszustwa skarbowe i pranie brudnych pieniędzy. Jak informuje serwis NaTemat, proces w sprawie wyłudzenia 58 milionów złotych rozpoczął się w połowie marca w Kaliszu. Zarzuty usłyszało 18 osób narodowości polskiej, ukraińskiej, litewskiej, białoruskiej. Jedną z oskarżonych osób jest Zawadzka. Sama nie przyznaje się do winy i podkreśla, że jako jedyna z oskarżonych nie będzie odpowiadać za przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Co więcej, była Miss uważa, że sama została oszukana przez księgowego.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/10/gwiazda-tvp-oskarzona-o-oszustwa-podatkowe-i-pranie-brudnych-pieniedzy/

Wojna w NIK! Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Tadeusza Dziubę i wniosek o jego odwołanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek skierował w czwartek prezes NIK Marian Banaś. Dziuba, były poseł PiS, jest oskarżany przez kontrolerów NIK o próbę manipulowania wynikami kontroli niekorzystnymi dla Kancelarii Premiera.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/09/wojna-w-nik-banas-donosi-na-swojego-zastepce/
KRYSZTAŁOWY BANAŚ ZAMIENIŁ SIĘ W PANCERNEGO MARIANA

Ceny ropy naftowej w USA spadają i są na drodze do zakończenia tygodnia ze spadkiem notowań – donosi Business Insider Polska. Analitycy obawiają się, że popyt na surowiec może ucierpieć w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/ceny-ropy-naftowej-wti-brent-kurs-i-notowania-10-lipca-2020/6hmnqwz
A MY I TAK PEWNIE NA STACJI ZAPŁACIMY GRUBE HAJSY

Rafał Trzaskowski chce zmian w gospodarce. W niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzy się z Andrzejem Dudą – o tym też pisze Business Insider Polska. Polityk zapowiada m.in. wprowadzenie specjalnego dodatku dla kobiet, które urodziły dzieci. Planuje również wprowadzić darmowe żłobki i przedszkola, a podwyższyć kwotę wolną od podatku. Trzaskowski chce także wprowadzić blokadę na podwyższanie podatków.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wybory-prezydenckie-2020-r-rafal-trzaskowski-program-wyborczy/hjgjrjz
TRZASKOWSKI WOLNORYNKOWIEC?

Klapa rządowego programu dopłat do aut na prąd. Program dopłat do samochodów elektrycznych w Polsce okazał się niewypałem. Ale trudno winić za to kierowców: dopłaty były niskie, dotowano jedynie zakup małych aut a np. elektrycznym dostawczakiem nie wolno byłoby jeździć zarobkowo. O sprawie pisze dzisiejsza “Rzeczpospolita”, dysponująca świeżymi danymi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Okazuje się, że w programie dopłat dla użytkowników prywatnych złożono jedynie 167 wniosków opiewających na 2,8 mln złotych. Zakładano o wiele większe zainteresowanie – program miał objąć dotację dla przynajmniej 2 tysięcy aut a pula mogła sięgnąć 37,5 mln złotych.
https://www.money.pl/gospodarka/klapa-rzadowego-programu-doplat-do-aut-na-prad-po-pieniadze-nie-zglosil-sie-prawie-nikt-6530486025951361a.html
CZY WSTALIŚMY JUŻ Z KOLAN?

W programie ,,Moja Woda”, którego celem jest łagodzenie skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę, dotychczas złożono ponad 6 tys. wniosków na łączną kwotę 27 mln zł, poinformowało Ministerstwo Klimatu, co przywołuje Money.pl. Celem programu “Moja Woda”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), jest łagodzenie skutków suszy poprzez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę. Program został ogłoszony 1 czerwca 2020 r., a miesiąc później ruszył nabór wniosków. Najwięcej wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej złożono w Katowicach, Krakowie i Warszawie.
https://www.money.pl/gielda/mk-w-programie-moja-woda-zlozono-6-tys-wnioskow-na-kwote-27-mln-zl-od-1-vii-6530531835852417a.html

Koronawirus dobija transport. Firmy transportowe zalegają z płatnościami. Długi sięgnęły już 981 mln zł i rosną. Koronawirus pogłębił problemy branży. Od początku roku zadłużenie branży transportowe wzrosło o prawie 181 mln zł. Dziś ich zobowiązania sięgają niemal miliarda złotych – pisze “Puls Biznesu”. Jak przyznaje Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, dwoma najpoważniejszymi problemami spedycji i logistyki w Polsce są dziś niedostateczna podaż masy towarowej i właśnie opóźnienia w regulowaniu zobowiązań. Dodatkowo, jak wskazuje ”PB”, branża boryka się od wielu lat z nadpodażą usług.
https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-dobija-transport-firmy-tona-w-dlugach-6530495674177153a.html

Ryanair z opcją “weryfikacji pasażera” dla klientów korzystających z nieautoryzowanych biur podróży online. Jak przeczytamy w Wirtualnych Mediach – Linie lotnicze Ryanair wprowadzają dodatkową weryfikację dla klientów, których wnioski o zwroty pieniędzy za lot zostały zablokowane przez pośredniczące biura podróży online.Ryanair w komunikacie dla mediów podał, że do końca lipca zrealizuje 90 proc. wszystkich zwrotów za bilety dla klientów. Jednocześnie przewoźnik wezwał wszystkich tych, “którzy zostali wprowadzeni w błąd i zapłacili za loty więcej niż na stronie Ryanair, do złożenia wniosku o zwrot pieniędzy za pośrednictwem nowego formularza „weryfikacji klienta” na stronie Ryanair.com”. Prośba obejmuje klientów, których wnioski o zwroty zostały zablokowane przez pośredniczące biura podróży online.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zwrot-kosztow-w-ryanair-opcja-weryfikacji-pasazera-dla-klientow-korzystajacych-z-nieautoryzowanych-bir-podrozy-online

Petycja o usunięcie polskiego thrillera erotycznego 365 dni z katalogu Netfliksa zebrała na stronie Change.org ponad 75 tysięcy podpisów. Film, który niespodziewanie okazał się międzynarodowym hitem, został skrytykowany przez organizacje antypornograficzne i ofiary przemocy seksualnej. 365 dni na podstawie powieści Blanki Lipińskiej został zmiażdżony przez krytyków, ale od czasu czerwcowego debiutu na platformie Netflix bije rekordy popularności. Film od prawie miesiąca jest w Top 10 światowego zestawienia najpopularniejszych pozycji w serwisie streamingowym, a poświęcony mu hashtag na TikToku wyświetlono 1,2 miliarda razy.
https://www.change.org/p/netflix-remove-365-days-from-netflix-for-glorifying-stockholm-syndrome-and-abuse

Tajemnicze transakcje akcjami CD Projektu. Nieznany inwestor kupował akcje największego producenta gier po cenie 40 proc. wyższej od rynkowej – pisze Puls Biznesu. W piątek inwestorów obserwujących warszawską giełdę zaskoczyła transakcja pakietowa, czyli transakcja przeprowadzona poza systemem notowań ciągłych, najczęściej między dużymi inwestorami, którzy umówili jej parametry. W transakcji właściciela zmieniło 10 tys. akcji po cenie 558,6 zł za sztukę, czyli blisko 38 proc. drożej niż kurs sesyjny. Zdziwienie było jeszcze większe, kiedy we wtorek także w transakcji pakietowej sytuacja się powtórzyła. Taki sam pakiet akcji zmienił właściciela także po 558,6 zł.
https://www.pb.pl/tajemnicze-transakcje-akcjami-cd-projektu-996330

Niemcy zamkną ostatnią elektrownię węglową w 2038 roku. Polska nie ma nawet planów dekarbonizacji. Zgodnie z ustawą ostatnia elektrownia węglowa w Niemczech zostanie zamknięta w 2038 roku – pisze 300 Gospodarka. Już w 2018 roku za naszą zachodnią granicą zamknięto ostatnią elektrownię na węgiel kamienny. Nowe plany dotyczą nadal wydobywanego węgla brunatnego. Transformacja energetyczna Niemiec ma uczynić z kraju lidera walki ze zmianami klimatu. Kraj chce w przyszłości generować energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Na wsparcie dla regionów objętych transformacją energetyczną rząd zamierza przeznaczyć 45 miliardów dolarów. Węgiel stanowi niemal połowę miksu energetycznego Niemiec. Podobnie jak w Polsce, jest to istotne źródło energii. Jednak Polska, w odróżnieniu od zachodniego sąsiada, dalej nie ma planów na odejście od węgla. Rząd traktuje temat jak gorący kartofel – woli trzymać się od sprawy z daleka.
https://300gospodarka.pl/news/niemcy-zamkna-ostatnia-elektrownie-weglowa-w-2038-roku-polska-nie-ma-nawet-planow-dekarbonizacji

Sieć Lidl posiada obecnie w Polsce 723 placówki. Swój sklep nr. 700 sieć otworzyła 24 października 2019 r., co oznacza, że w osiem miesięcy sieć otworzyła 23 sklepy – ogłasza portal Dla Handlu. Przypomnijmy, że w roku obrotowym 2019/2020 firma planowała otworzyć 40 placówek. Ostatnie otwarcie sieci miało miejsce 4 czerwca w Płocku. Sieć uruchomiła tam trzeci sklep. Najwięksi konkurencji Lidla, czyli Aldi (142 sklepy), Netto (386 sklepów) i Biedronka (ok. 3010 sklepów) dysponują łącznie ok. 3540 placówkami.
https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/723-sklepy-lidla-w-polsce-czy-siec-zrealizuje-plany-ekspansji,89392.html

Koronawirus wciąż szkodzi nad polskim morzem. Nie chodzi jednak o bezpośrednie zakażenia, tylko o wpływ na turystykę – alarmuje Fakt. Przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego twierdzą, że liczba turystów spadła nawet o 70 proc. W połączeniu ze stratami wywołanymi przez wiosenną izolację może to doprowadzić do masowych upadłości przedsiębiorców żyjących z turystyki.

Pustki na plażach, pustki na bulwarach i deptakach, pustki w smażalniach i jadłodajniach – tak tragicznego początku wakacji nad Bałtykiem nie przypomina sobie żaden z mieszkańców nadmorskich miejscowości. Przedsiębiorcy z branży turystycznej są załamani. Wielu z nich obawia się bankructwa.

Dla nas to prawdziwa tragedia – żali się Maria Kamińska, która od 20 lat prowadzi w Mrzeżynie (woj. zachodniopomorskie) sklep z pamiątkami. – W poprzednich latach o tej porze roku trudno było u nas przejść, teraz wszędzie widać pustki.
https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/wakacje-2020-nad-morzem-bardzo-malo-turystow-problem-przedsiebiorcow/

Gwiazda Instagrama wyłudziła ponad miliard złotych! Ramon Olorunwa Abbas, gwiazda Instagrama z 2,3 milionami followersów, został oskarżony o udział w grupie cyberprzestępczej, która miała wyłudzić od firm na całym świecie równowartość ponad miliarda złotych – pisze Super Biznes. Przestępcy do swoich oszustw wykorzystywali pocztę elektroniczną i łatwowierność pracowników. Wyłudzeniom można byłoby zapobiec, gdyby pracownicy zaatakowanych firm przeszli wcześniej podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa IT – podkreśla Justyna Puchała z firmy DAGMA.
https://superbiz.se.pl/technologie/gwiazda-instagrama-wyludzila-ponad-miliard-zlotych-aa-sEhJ-cdag-mxxF.html

Tragedia gospodarcza Ameryki Łacińskiej. Przebieg pandemii w Ameryce Łacińskiej jest niemal najgorszy na świecie – donosi Obserwator Finansowy. Obecny kryzys gospodarczy i społeczny jest tym bardziej bolesny, że nadchodzi po dwóch dziesięcioleciach niskiego wzrostu.
https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/tragedia-gospodarcza-ameryki-lacinskiej/

Lodowe wielopaki za 1 zł ! Masło za 3 zł. Weekendowe okazje w Biedronce – o tym Super Biznes. Tylko dziś i jutro Biedronka ma w ofercie dla swoich klientów tanie polskie masło, soki, i niesamowitą promocję na lodowe wielopaki. Korzystnie możemy też tylko przez weekend kupić wszystkie produkty do opalania. Sprawdź, co możesz kupić w dyskoncie.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/lodowe-wielopaki-za-1-zl-maslo-za-3-zl-weekendowe-okazje-w-biedronce-aa-UHys-QEaC-E4qk.html

POGODA SIĘ ZEPSUŁA, EURO PO 4,47 A FRANK 4,20. KIEROWCĘ SEICENTO UZNALI ZA WINNEGO, ALE WARUNKOWO UMORZYLI SPRAWĘ. MUSI ZAPŁACIĆ SZYDŁO HAJS. TYM BARDZIEJ UWAŻAJCIE NA BOROWCÓW W DRODZE DO PRACY I KUPCIE SOBIE LODA Z BIEDRONKI XD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close