Finanse i ubezpieczeniaPolskaSportŚwiat

Wimbledon odwołany, ale tenisiści i tak dostaną 10 milionów funtów

Organizatorzy pomogą tenisistom kasą z odszkodowania

Mimo, że w tym roku wielkoszlemowy turniej w Wimbledonie został odwołany w wyniku pandemii, organizatorzy poinformowali, że ponad 10 milionów funtów z zaoszczędzonych premii i ze środków wypłaconych przez ubezpieczyciela trafi do tenisistów jako rodzaj pomocy w trakcie kryzysu. Kwota zostanie podzielona wśród 620 graczy, którzy zajmowali miejsca w rankingach gwarantujące udział w turniejach głównych bądź kwalifikacjach singla, debla, gry mieszanej czy w zmaganiach na wózkach.

Zgodnie z oficjalnymi danymi, 256 tenisistów uprawnionych na podstawie zamrożonych rankingów do gry w głównych turniejach singlowych otrzyma po 25 tys. funtów, a 224 graczy, którzy mogliby wystąpić w kwalifikacjach – połowę tej sumy. Uczestnicy rywalizacji w grach podwójnych – po 6 250 funtów, a ci, którzy zakwalifikowaliby się do turnieju na wózkach między 5 000 a 6000 funtów.

Z Polaków na maksymalną stawkę mogliby liczyć nie tylko Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz, ale i Kamil Majchrzak (108. ATP) czy Katarzyna Kawa (125. WTA). Jak poinformował Richard Lewis, dyrektor generalny All England Lawn Tennis and Croquet Club, gospodarza i organizatora turnieju.

Dzięki naszemu ubezpieczeniu odwołanie imprezy dotknęło nas w umiarkowanym stopniu. Dlatego w tych trudnych czasach cieszymy się, że możemy zaoferować pomoc i wynagrodzenie tym, którym w tym roku nie było dane zagrać w Londynie.

Kolejne 1,2 mln funtów organizatorzy przekazali na cele charytatywne. Kilka dni po informacji o odwołaniu Wimbledonu po raz pierwszy od 75 lat, jeden z dziennikarzy poinformował, że organizatorzy dostaną w związku z tym z tytułu ubezpieczenia 141 milionów dolarów. Za polisę obejmującą pandemię zapłacili zaś łącznie od 2004 roku 34 mln.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close