PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Milionerzy chcą podniesienia podatków?! Spokojnie, nie wszyscy…

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – o tym informowaliśmy wczoraj na łamach portalu

Znasz to uczucie, gdy jesteś tak bogaty, że aż z własnej woli prosisz o podniesienie podatków? My też nie, ale my nie zaliczamy się (jeszcze) do najbogatszych ludzi globu. Tymczasem 83 milionerów opublikowało list otwarty, w którym apelują o „natychmiastowe’ i „permanentne” poniesienie im podatków, aby przyśpieszyć ożywienie gospodarcze po kryzysie spowodowanym pandemię koronawirusa. Aby wybrnąć z kryzysu wywołanego pandemią, „potrzebujemy pieniędzy i będziemy ich potrzebować w nadchodzących latach”, aby podnieść się z zapaści, której skutki „potrwają dekady” i mogą doprowadzić do nędzy „pół miliarda osób” – piszą sygnatariusze listu, który został opublikowany na stronie Milionerzy dla Ludzkości, co stanowi też nazwę grupy autorów apelu.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/13/milionerzy-chca-poniesienia-im-podatkow-zeby-rozkrecic-gospodarke-po-kryzysie/

Jeśli wahałeś się co do zakupu nowej Tesli, być może ucieszy cię fakt, że szykuje się obniżka ceny tego pojazdu. Tańsza wersja tesli y, która weszła do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w marcu, a więc w przededniu pandemii koronawirusa, kosztuje obecnie 49 990 dolarów – o 3 000 dolarów mniej niż według pierwotnego cennika. To obniżka o niespełna 6 procent. Za droższą wersję Performance trzeba zapłacić 59 990 dolarów.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/13/tesla-obniza-ceny-swoich-samochodow-ile-teraz-kosztuja/

Andrzej Duda został wybrany na prezydenta po raz drugi. Choć nie mamy szczegółowych danych np. rozłożenia płacy minimalnej w pojedynczych gminach (nad takimi danymi zbiorczymi podatkowo-składkowymi pracuje, a przynajmniej pracowało swojego czasu Ministerstwo Finansów), to jednak jesteśmy w stanie trochę więcej powiedzieć o sytuacji ekonomiczno-społecznej poszczególnych regionów. Co możemy powiedzieć o terenach, które zagłosowały na kandydata wspieranego przez Zjednoczoną Prawicę? Ściana wschodnia naszego kraju jest pod wieloma względami uboższa od reszty. Produkt Krajowy Brutto na jednego mieszkańca sięga tam nawet 67% średniej krajowej. To oznacza, że są to regiony wytwarzające o blisko jedną trzecią mniej PKB niż średnia krajowa.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/13/andrzej-duda-wygrywa-wybory-najwieksze-poparcie-uzyskal-w-biedniejszych-regionach/
I JUŻ CZŁOWIEK WIE, DLACZEGO SOCJALNE POSTULATY TAK TRAFIAJĄ DO SERC (I KIESZENI) TEJ GRUPY ELEKTORATU

Tymczasem szef Apple może pochwalić się największymi zarobkami w branży. Ponad 133,73 miliona dolarów zarobił w 2019 roku szef Apple, Tim Cook – podaje Bloomberg. Tym samym został najlepiej zarabiającym szefem w branży technologicznej i drugim najlepiej zarabiającym prezesem na świecie. Dla nikogo nie będzie zdziwieniem, że pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej zarabiających prezesów na świecie według Bloomberga zajmuje właściciel Tesli, Elon Musk.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/07/13/szef-apple-z-najwiekszymi-zarobkami-w-branzy/
CIEKAWE CZY ON TEŻ JEST ZA TYM, ABY PODNIEŚĆ PODATKI NAJBOGATSZYM

Poranne Plotki Biznesowe – Czytasz i wiesz!

Tymczasem źle się dzieje w państwie… nie, tym razem to nie u nas. W Hiszpanii od 1970 roku nie odnotowano tak dużego spadku PKB. Jak informuje Obserwator Gospodarczy, hiszpańskie PKB q/q spadło w pierwszym kwartale o 5,2 proc. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście w największej mierze kryzys związany z koronawirusem – handel, transport czy hotelarstwo – tu odnotowano największe straty.
https://obserwatorgospodarczy.pl/gospodarka/21-europa/1402-hiszpania-z-rekordowym-spadkiem-pkb-w-pierwszym-kwartale
NA PEWNO LEWICOWY HISZPAŃSKI RZĄD MA JUŻ PLAN NA WYJŚCIE Z TEGO KRYZYSU

Jak już kupicie sobie wspomnianą wyżej Teslę, starajcie się zbytnio nie szarżować, jeżdżąc po polskich drogach. Szykuje się na solidną podwyżkę mandatów. Tym razem rząd zamierza iść na całość – podwyżka może być nawet dziesięciokrotna!

Obecnie kary dotyczące przekroczenia prędkości wyglądają tak:

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h – mandat w wysokości 50 zł
Od 11–20 km/h – mandat od 50 do 100 zł i 2 pkt karne
Od 21–30 km/h – mandat od 100 do 200 zł i 4 pkt karne
Od 31–40 km/h – mandat od 200 do 300 zł i 6 pkt karnych
Od 41–50 km/h – mandat od 300 do 400 zł i 8 pkt karnych
Od 51 km/h – mandat od 400 do 500 zł i 10 pkt karnych (Prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące kierowcom, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w ternie zabudowanym)
https://www.motofakty.pl/artykul/mandaty-zapowiada-sie-podwyzka-tak-wysokich-mandatow-jeszcze-nie-bylo-1.html
NO TO TERAZ PRZEMNÓŻMY TO SOBIE RAZY DZIESIĘĆ…

Jesteś potencjalnym kredytobiorcą? Z analizy HRE Investments wynika, że w ciągu najbliższych dwóch, a może nawet trzech lat stopy procentowe będą wyjątkowo niskie. Jest to dobra informacja dla tych, którzy rozważają wzięcie kredytu. Gorzej z tymi, którzy zamierzali odkładać swoje oszczędności na lokatach – oprocentowanie nie uchroni ich kapitału przed utratą siły nabywczej
https://filarybiznesu.pl/przed-nami-lata-rekordowo-niskich-stop-procentowych/a4980

Zdaniem Aleksandry Sobczak z „Gazety Wyborczej” bon turystyczny może branży bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dlaczego? Ponieważ bonu dalej nie ma, wakacje mijają, a wielu potencjalnych turystów wciąż wstrzymuje się z wyjazdem, bo „może rząd się wkrótce dołoży”. Ponadto dokładanie się rządu do wakacji Polaków (z pieniędzy tychże Polaków) nie jest najpilniejszą potrzebą w dobie kryzysu.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,26116617,bonu-turystycznego-przed-wyborami-na-pewno-nie-zobaczymy-a.html
ALE PRZYNAJMNIEJ DAJĄ NA DZIECI

Profesor Witold Orłowski  z Narodowej Rady Rozwoju obala mit dotyczący Polski rzekomo świetnie przechodzącej przez kryzys. „Rząd PiS przedstawia lepszy stan polskiej gospodarki, niż jest w rzeczywistości. To normalne zachowanie polityków przed wyborami. Po wyborach okaże się, że będziemy mieli gospodarkę w ciężkiej recesji, będziemy mieli rosnące bezrobocie. W drugiej połowie roku możemy mocniej odczuć kryzys” – przekonuje ekonomista.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,26116292,recesja-w-polsce-najplytsza-w-calej-ue-ekspert-trzeba-byc.html
A WYBORY JUŻ ZA NAMI, OJ! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

PODSUMOWUJĄC, PRZYNAJMNIEJ POGODA ŁADNA, TESLA TAŃSZA (NIC TYLKO BRAĆ NA NIĄ KREDYT), TYLKO CZEKAĆ AŻ WLECI BON TURYSTYCZNY I POJECHAĆ SOBIE Z RODZINKĄ NAD MORZE. BYLE TYLKO NIE TRAFIĆ PO DRODZE NA POLICJANTÓW Z “SUSZARKAMI”…

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close