PaństwoPolitykaPolskaTurystyka

Seniorzy jednak nie dostaną bonu turystycznego? Emilewicz kręci nosem

Emilewicz kręci nosem w sprawie poprawki Senatu

Bon turystyczny miał wesprzeć polskie rodziny oraz branżę turystyczną, która odnotowała poważne straty z powodu pandemii koronawirusa. Senat w trakcie prac nad ustawą zgłosił poprawkę, która zapewniała, że bon trafi nie tylko do rodzin z dziećmi, ale także do polskich seniorów. Okazuje się jednak, że rząd PiS jest do tego sceptycznie nastawiony.

O bon turystyczny dla seniorów została zapytana w trakcie programu „Sedno Sprawy” (Radio Plus) wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Z jej słów wynika, że raczej nie ma co na niego liczyć w tym roku.

W tym roku dla emerytów została przygotowana i zrealizowana 13 emerytura, mamy zapowiedź 14. Wydaje się więc, że wsparcie dla tej grupy społecznej mamy już w innych projektach. Nie mówię, że to jest zły pomysł, aby wesprzeć emerytów w ich aktywności wakacyjnej. Będziemy chcieli pozostawić ten program na dłużej i wówczas poszerzenie o kolejne grupy byłoby możliwe.

Jacek Prusinowski, prowadzący „Sedno sprawy”, zapytał Emilewicz wprost, czy poprawka Senatu zostanie odrzucona przez PiS, a wicepremier wymijająco na nie odpowiedziała:

Mamy przed sobą posiedzenie Sejmu, będziemy dyskutować. Mówię tylko o tym, że dla emerytów i rencistów przygotowaliśmy specjalny pakiet. Liczymy skutki finansowe takiego rozszerzenia, proszę nam pozwolić, mamy jeszcze dobę na to, aby ostatecznie podjąć decyzję.

Bon turystyczny ma pojawić się jeszcze w te wakacje. Początkowo Emilewicz obiecywała, że trafi do każdego Polaka i wyniesie 1 000 złotych. Potem okazało się, że kwota zmniejszyła się do 500 złotych i otrzymają go tylko rodziny z dziećmi, które pobierają świadczenia z programu 500+.

Jednak wybory się już skończyły, więc za chwilę może się jeszcze wiele pozmieniać.

Emilewicz obiecuje: Pracujemy nad programem 1 000 plus

Źródło: Fakt

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close