MarketingPaństwoPolitykaPolska

Podkowa Leśna dostanie wóz strażacki za frekwencję. Burmistrz: Nie mamy straży pożarnej

Bitwa o wozy, czyli centralne planowanie najlepsze

Podkowa Leśna jako jedna z 49 gmin w Polsce stała się laureatem ogłoszonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji tzw “Bitwy o wozy”. Program to konkurs, w którym jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminach do 20 tysięcy mieszkańców, w których zanotowano najwyższą frekwencję wyborczą, otrzymają od Ministerstwa nowe, średnie wozy strażackie. Według danych, które podało MSWiA, zagłosowało tam 81,72% wyborców, choć Państwowa Komisja Wyborcza podaje jeszcze wyższą frekwencję – 82,53%.

Artur Tusiński, burmistrz podwarszawskiej Podkowy Leśnej w rozmowie z Gazetą Wyborczą cieszył się z prezentu od MSWiA. Problem w tym, że Podkowa Leśna… nie ma straży pożarnej. Jak stwierdził burmistrz:

Jeśli są u nas wydarzenia wymagające interwencji straży, komenda powiatowa w Grodzisku deleguje do nas na akcję oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej z Milanówka. Mam nadzieję, że będzie nam wolno użyczyć podarowany wóz strażakom z Milanówka.

Wśród wygranych gmin, które nie posiadają jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej jest również Szczawno-Zdrój. O zwycięstwie gminy oraz tym, że trafi do niej nowy wóz strażacki poinformował w TVP Wrocław wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Informacją zaskoczony jest wiceburmistrz Szczawna-Zdroju Marek Ćmikiewicz

Nie mamy oficjalnej informacji w tej sprawie. Kiedy dostaniemy potwierdzenie, poinformujemy o dalszych działaniach.

Informacją, że nagrodę przyznano gminie, w której nie ma jednostki OSP zaskoczona była także pracownica wydziału prasowego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Proszę o maila, sprawdzę sprawę i dopiero wtedy udzielę odpowiedzi.

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Obiecane przez Rząd wozy strażackie trafią głównie tam gdzie wygrał Trzaskowski

Źródło: GazetaWyborcza,dziennik.walbrzych.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close