Gospodarka

Wielka Brytania ujawniła dane. Tak źle nie było od 31 lat

Wielka Brytania, podobnie jak inne państwa globu, została dotknięta pandemią koronawirusa. Narodowe Biuro Statystyczne Zjednoczonego Królestwa podzieliło się danymi dotyczącymi miejsc pracy.

Wielka Brytania – kraj dotknięty kryzysem

Brytyjczycy początkowo lekceważąco podchodzili do pandemii koronawirusa. Teraz jednak odczuwają skutki wirusa, który dotknął właściwie cały świat. Zamrożenie gospodarki doprowadziło do dużej redukcji etatów. Pracę utraciło blisko 650 tysięcy osób. Choć brzmi to ironicznie, eksperci mimo wszystko spodziewali się jeszcze gorszych wyników. Niestety, wielu osobom będzie niezwykle ciężko o ponowne zatrudnienie. Szacuje się, że liczba wolnych wakatów w Wielkiej Brytanii jest na poziomie raptem 333 tysięcy. Oznacza to, że na wyspach miejsc pracy najzwyczajniej w świecie brak. Przynajmniej na razie.

Wielka Brytania i Johnson
Wielka Brytania, coronavirus meme

Wielka Brytania – dalsze redukcje etatów w drodze

Jak informowaliśmy niedawno, brytyjski rząd niedawno wprowadził kontrole towarów z UE. Powodem był kryzys gospodarczy. Jak widać, na wyspach koronawirusowy kryzys jest mocno odczuwalny. Tymczasem z raportu Narodowego Biura Statystycznego Zjednoczonego Królestwa wynika, że miejsc pracy będzie ubywać. Aż jedna trzecia ankietowanych przedsiębiorców przyznała bowiem, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zamierza zredukować swoje kadry pracownicze. Tak złej sytuacji na rynku pracy nie było od 31 lat. Nawet podczas pamiętnego kryzysu z lat 2008-2009 sytuacja wyglądała nieco lepiej, ponieważ dostępnych wakatów było o blisko jedną czwartą więcej niż obecnie.

Obecna sytuacja to ogromne wyzwanie dla Borisa Johnsona. Polityk będzie musiał wyprowadzić Zjednoczone Królestwo z poważnego kryzysu. Tymczasem niedawno dowiedzieliśmy się, że Wielka Brytania wycofuje się z chińskiej technologii 5G na wyraźną sugestię Donalda Trumpa. Choć części Huawei były już zamontowane, podjęto decyzję o usunięciu ich do końca roku i zastąpieniu ich technologią z innego państwa. Decyzja ta była szeroko komentowana w mediach, ponieważ Johnson wcześniej zachwalał chińskiego producenta, mówiąc o dobrej relacji ceny do jakości zakupionego przez Brytyjczyków produktu. Najwyraźniej w tej kwestii dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi okazały się ważniejsze. W każdym razie przed Wielką Brytanią czas dużych wyzwań.

Źródło: polskieradio24.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close