GospodarkaHandelMarketingPolskaŚwiat

Glovo w przeciągu godziny dostarczy nam zakupy z Auchan

Auchan stawia na zakupy przez internet

Auchan podpisało umowę o współpracy z Glovo na obsługę dostaw zakupów w czterech krajach, w tym w Polsce. Umowa Auchan i Glovo oprócz Polski dotyczy również Ukrainy (przedłużenie) oraz Hiszpanii i Portugalii. W ramach usługi, Glovo dostarczy nam zakupy zamawiane w Auchan zaledwie w przeciągu maksymalnie godziny.

Sieć Auchan chce w ten sposób rozszerzyć ekspansję w Europie, wykorzystując nowe kanały dystrybucji sprzedaży. W Polsce francuski detalista pod koniec kwietnia nawiązał współpracę z iTaxi, które dowozi sprofilowane zestawy produktów do klientów. Usługa obejmuje jednak 10 miast, a koszt dostawy zaczyna się od 15 złotych. Zamawiać można pokarm dla zwierząt, pieczywo, nabiał, wędliny, słodycze, warzywa i owoce.

Auchan w tym tygodniu ruszyło z usługą “Zamów i odbierz” w ramach której można zrobić zakupy online z odbiorem w jednym z sześciu hipermarketów sieci w Polsce. Glovo współpracuje już w Polsce z takimi detalistami jak Biedronka, Kufland, Carrefour, McDonald’s i Empik oraz ma ponad 2,5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 25 tys. partnerów biznesowych.

Inne sklepy też sprzedają przez internet

POLOmarket dołączył do sieci sprzedających produkty przez internet. Zakupy w POLOmarkecie można robić w ramach usługi „zamów i odbierz”. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej sklepu. Za jej pomocą klienci wybierają produkty, a potem potwierdzają miejsce odbioru w dowolnym sklepie sieci. Zamówienia można składać na wszystkie dostępne towary w sklepach sieci na terenie całej Polski. Za zakupy można zapłacić kartą, urządzeniem mobilnym lub gotówką w dedykowanej kasie w sklepie. POLOmarket zapowiedział, że w przyszłości uruchomi możliwość zapłaty bezpośrednio za pomocą aplikacji oraz przewiduje funkcję dostawy do domu we współpracy ze specjalistyczną firmą.

POLOmarket jest kolejnym sklepem, który uruchomił sprzedaż swoich produktów przez internet. Dwa tygodnie wcześniej o rozpoczęciu współpracy z Glovo poinformował Carrefour. Z dostawy sklepu mogą korzystać mieszkańcy siedmiu polskich miast.

Zakupy internetowe w 30 placówkach w Poznaniu testuje również sieć Żabka. Zakupy online można robić za pomocą serwisu zakupy.zabka.pl. W 20 warszawskich sklepach dostępna jest usługa ,,Zamów i odbierz”. Pozwala ona na zakup produktów za pomocą aplikacji Żappka i późniejsze odebranie zakupów w wybranym sklepie sieci.

Zakupy w formie „zamów i odbierz” oferują od niedawna również Stokrotka i Spar. Natomiast 10 kwietnia zakupy z dostawą do domu uruchomiła Biedronka. Klienci mogli robić zakupy za pośrednictwem Glovo, a wszystkie produkty były oferowane w standardowych cenach i wraz z uwzględnieniem wszystkich promocji. Cena dostawy to 9,99 zł. Pomysł przerósł możliwości aplikacji i kilka minut po uruchomieniu usług przestała ona działać.

Zakupy online w Biedronce. Przeciążony system padł po kilku minutach…

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close