HandelMediaPolskaŚwiatTechnologie

TVN i Polsat ogłosiły współpracę! Powstanie nowy serwis VOD

Grupa TVN Discovery Polska oraz Cyfrowy Polsat stworzą wspólny serwis VOD. Wniosek w tej sprawie jest już złożony w Komisji Europejskiej.

Każda ze stron zainwestuje w serwis VOD po 30 milionów złotych. W ofercie serwisu mają znaleźć się filmy, seriale, dokumenty oraz programy sportowe i rozrywkowe tworzone przez obie grupy.

Ponadto obie strony chcą również inwestować w licencje i nabywać produkcje zewnętrznych producentów, by urozmaicić ofertę serwisu. Nowy podmiot ma również tworzyć własne treści.

TVN i Polsat planują ze swoim produktem podbijać nie tylko rynek krajowy, ale również zagraniczne. Powstająca spółka ma być niezależna finansowo.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, wniosek o stworzenie platformy VOD został złożony już w ubiegłym tygodniu w Komisji Europejskiej. Obie grupy zapowiadały powstanie wspólnego projektu w październiku zeszłego roku. Jednak tyle czasu zabrało im gromadzenie odpowiednich dokumentów w tej sprawie.

Co w takim razie z już istniejącymi serwisami Ipla.tv oraz Plater.pl? Obie strony zapewniają, że nadal będą one oferować usługi klientom.

Nowy serwis VOD ma uruchomić Polsat. Następnie, po uzyskaniu zgody od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, TVN Discovery przejmie 50 procent udziałów.

Źródło: money.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close